Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

30 Mar, 2015 | Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США |
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Саме з урахуванням цього фактору, необхідно й надалі проводити активне обговорення зазначеного питання у рамках американського законодавчого органу та Адміністрації президента Барака Обами.

Не важко помітити, що до зустрічі у Мінську в лютому цього року зустріч лідерів Росії, України, Німеччини та Франції переносилися кілька разів. І лише після того, як голоси американських сенаторів та конгресменів на підтримку ідеї надання Україні летальної зброї почали лунати голосно, така зустріч одразу стала можливою.

 

Це говорить про те, що російський президент Володимир Путін дуже серйозно сприймає таку перспективу. Вважаю, що саме такі заяви американських політиків дозволили досягнути у Мінську конкретних результатів. Мої слова можуть підтвердити заяви і навіть погрози високопоставлених російських політиків, які час від часу лунають на адресу США у зв’язку із обговоренням питання про можливі поставки Україні американської летальної зброї.

Сьогодні на Сході України встановлено режим припинення вогню. Однак, на мою думку, це не означає, що Україна повинна припинити працювати над подальшим суттєвим зміцнення власних збройних сил. Такий процес у жодному випадку не повинен зупинитися. Якщо ми хочемо миру, ми повинні усі разом працювати над тим, щоб робити українські збройні сили тренованими, сучасними та гарно озброєними.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі: