Генерал Веслі Кларк: США даремно довірили кризу в Україні Німеччині, і наступ Росії це доведе
США мають грати провідну роль у вирішенні конфлікту в Україні. Про це у Вашингтоні заявив екс-головнокомандувач НАТО у 1997-2000 роках генерал армії США Веслі Кларк. Він назвав помилкою розрахунки, що Німеччина зможе взяти на себе ініціативу у вирішенні кризи.
"Якщо ми, США, самі себе утримуємо від допомоги Україні, заохочуючи Німеччину взяти на себе ініціативу, то наступний російський наступ продемонструє хибність німецького аналізу. Ангела Меркель гарний політик, вона може скільки завгодно казати, що «немає військового вирішення конфлікту». Однак, третій російський наступ означає, що, принаймні, Путін бачить військове вирішення конфлікту. Ми давали європейцям шанс вирішити Балканську кризу упродовж кількох років. Нарешті ми сказали: ми вирішимо цю кризу. Ми надіслали 30 тисяч американських солдат, щоб зацементувати підписані мирні домовленості", - відзначив Кларк.
Веслі Кларк відзначив, що у разі програшу України наслідки для всієї Східної Європи будуть непередбачувані и вкотре нагадав: зброю потрібно надати зараз, щоб підвищити ціну для Путіна.
"Існує ймовірність того, що нинішня адміністрація надасть Україні зброю. Це точно станеться, якщо Путін нападе. Я хотів би щоб США надали зброю до того, як Путін вдасться до нападу, оскільки зброя буде гарним стримуючим фактором", - сказав колишній командувач силами НАТО в Косово.
http://ukrainian.voanews.com/content/wesley-clark-arms-for-ukraine/2701…
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.