Єгипет: армія на 100 відсотків контролює Синайський півострів

02 Jul, 2015 | |

Армія Єгипту на 100 відсотків контролює Синайський півострів, який напередодні зазнав атаки терористів. Про це заявив в ефірі національного телебачення представник армії Мохаммед Самір, передає телеканал Al Jazeera.

За його словами, в ході спецоперації проти бойовиків були знищені більше 100 екстремістів, також загинули 17 єгипетських військовослужбовців - 13 солдатів і четверо офіцерів.

Представник армії також заявив, що кількох бойовиків вдалося взяти живцем. 

За його словами, в даний час ситуація на півночі Синайського півострова "на 100 відсотків знаходиться під контролем" військових. При цьому в армії заявляють, що не припинять операцію на Синаї до повної зачистки регіону від усіх "скупчень терористів".

Агентство Reuters з посиланням на очевидців стверджує, що атаки з повітря і стрілянина продовжилися і після заяви військових про розгром бойовиків.

 

Напередодні агентство AP з посиланням на дані єгипетських чиновників повідомляло про щонайменше 53 загиблих єгипетських військовослужбовців. Ще 55 були поранені. Також повідомлялося, що бойовики взяли в полон кількох військовослужбовців. Крім того, вони захопили зброю і кілька бронемашин, передавало агентство.

В ході вчорашньої атаки терористи здійснили напади більш ніж на 15 точок розташування єгипетської армії і блокпостів. Вони також спробували захопити місто Шейх-Зувейд, але їхня атака була відбита силами безпеки. Єгипетська армія застосувала проти терористів літаки F-16 і вертольоти, повідомив Мохаммед Самір.

 

Уряд Єгипту зібрався вчора на екстрене засідання за участю членів Ради національної безпеки. Всі держустанови провінції Північний Синай діють в "надзвичайному режимі". Влада Ізраїлю оголосила про закриття всіх контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Єгиптом.

Загострення ситуації на Синайському півострові сьогодні буде обговорюватися на екстреному засіданні Ліги арабських держав (ЛАД) на рівні постпредів - воно відбудеться на прохання Каїра. Члени ЛАГ мають намір заявити про "підтримку Єгипту, його уряду і народу в боротьбі з тероризмом".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.