Киргизстан: військова база в Манасі критично важлива для США

13 Mar, 2012 | |

13 березня 2012 року Міністр оборони США Леон ПАНЕТТА відвідає з робочим візитом Киргизстан. Основна мета візиту – обговорити з керівництвом Киргизстану перспективи використання військово-повітряними силами США авіабази Манас. Керівник американського військового відомства продовжує розглядати Манас як ключовий фактор для перекидання військ до Афганістану а також здійснення дозаправки американських військових літаків, які беруть участь у військових операціях на території Афганістану.

З урахуванням цього очікується, що Міністр оборони США буде шукати можливість продовження терміну використання бази Манас після 2014 року.   

Як писала група глобальної розвідки Geostrategy, Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБЄВ напередодні здійснення 24 лютого 2012 року до Москви заявив про те, що до 2014 року військово-повітряні сили США, а також американський військовий персонал повинні залишити територію аеропорту «Манас».

Для інформації: з грудня 2001 року американські військово-повітряні сили базуються у найбільшому в Середній Азії військовому аеродромі Манас, що розташований на території Киргизстану. Головне завдання авіабази «Манас» - повітряне перевезення пасажирів та вантажів в Афганістан і з Афганістану на американських військово-транспортних літаках С-17, а також здійснення дозаправки на літаках КС-135. Авіабаза «Манас» є основним аеромобільним центром для антитерористичної операції «Непохитна свобода».
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?