Киргизстан: до 2014 року американські ВПС повинні залишити військову базу в Киргизстані

21 Feb, 2012 | |

Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБАЄВ заявив про те, що до 2014 року військово-повітряні сили США, а також американський військовий персонал повинні залишити територію аеропорту «Манас».

Вочевидь, така заява вищого киргизького високо посадовця була зроблена не випадково.  Як писала Geostartegy, 24 лютого 2012 року він планує здійснити візит до Москви, під час якого будуть обговорені питання розвитку двосторонніх киргизько-російських відносин, а також перспективу участі Киргизстану у Митному Союзі.

З урахуванням цього група розглядає заяву про закінчення перебування ВПС США в Манасі як свого роду психологічний подарунок російському керівництву, яке знаходиться під тиском Західних держав у зв’язку і позицією Москви щодо останніх подій в Сирії.  

Однак, дана заява також не спричинить серйозних проблем для американських партнерів Киргизстану, оскільки, відповідно до плані Адміністрації США, більшість американських військовослужбовців мають залишити територію Афганістану до 2014 року. 

Група нагадує, що з грудня 2001 року американські військово-повітряні сили базуються у найбільшому в Середній Азії військовому аеродромі Манас, розташований на території Киргизстану. Головне завдання авіабази «Манас» - повітряне перевезення пасажирів та вантажів в Афганістан і з Афганістану на американських військово-транспортних літаках С-17, а також здійснення дозаправки на літаках КС-135. Авіабаза «Манас» є основним аеромобільним аеромобільним центром для антитерористичної операції «Непохитна свобода».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: