Киргизстан: до 2014 року американські ВПС повинні залишити військову базу в Киргизстані

21 Feb, 2012 | |

Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБАЄВ заявив про те, що до 2014 року військово-повітряні сили США, а також американський військовий персонал повинні залишити територію аеропорту «Манас».

Вочевидь, така заява вищого киргизького високо посадовця була зроблена не випадково.  Як писала Geostartegy, 24 лютого 2012 року він планує здійснити візит до Москви, під час якого будуть обговорені питання розвитку двосторонніх киргизько-російських відносин, а також перспективу участі Киргизстану у Митному Союзі.

З урахуванням цього група розглядає заяву про закінчення перебування ВПС США в Манасі як свого роду психологічний подарунок російському керівництву, яке знаходиться під тиском Західних держав у зв’язку і позицією Москви щодо останніх подій в Сирії.  

Однак, дана заява також не спричинить серйозних проблем для американських партнерів Киргизстану, оскільки, відповідно до плані Адміністрації США, більшість американських військовослужбовців мають залишити територію Афганістану до 2014 року. 

Група нагадує, що з грудня 2001 року американські військово-повітряні сили базуються у найбільшому в Середній Азії військовому аеродромі Манас, розташований на території Киргизстану. Головне завдання авіабази «Манас» - повітряне перевезення пасажирів та вантажів в Афганістан і з Афганістану на американських військово-транспортних літаках С-17, а також здійснення дозаправки на літаках КС-135. Авіабаза «Манас» є основним аеромобільним аеромобільним центром для антитерористичної операції «Непохитна свобода».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.