Киргизстан: до 2014 року американські ВПС повинні залишити військову базу в Киргизстані

21 Feb, 2012 | |

Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБАЄВ заявив про те, що до 2014 року військово-повітряні сили США, а також американський військовий персонал повинні залишити територію аеропорту «Манас».

Вочевидь, така заява вищого киргизького високо посадовця була зроблена не випадково.  Як писала Geostartegy, 24 лютого 2012 року він планує здійснити візит до Москви, під час якого будуть обговорені питання розвитку двосторонніх киргизько-російських відносин, а також перспективу участі Киргизстану у Митному Союзі.

З урахуванням цього група розглядає заяву про закінчення перебування ВПС США в Манасі як свого роду психологічний подарунок російському керівництву, яке знаходиться під тиском Західних держав у зв’язку і позицією Москви щодо останніх подій в Сирії.  

Однак, дана заява також не спричинить серйозних проблем для американських партнерів Киргизстану, оскільки, відповідно до плані Адміністрації США, більшість американських військовослужбовців мають залишити територію Афганістану до 2014 року. 

Група нагадує, що з грудня 2001 року американські військово-повітряні сили базуються у найбільшому в Середній Азії військовому аеродромі Манас, розташований на території Киргизстану. Головне завдання авіабази «Манас» - повітряне перевезення пасажирів та вантажів в Афганістан і з Афганістану на американських військово-транспортних літаках С-17, а також здійснення дозаправки на літаках КС-135. Авіабаза «Манас» є основним аеромобільним аеромобільним центром для антитерористичної операції «Непохитна свобода».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?