Афганістан: провінція Бадахшан піддалася новій атаці талібів

23 Jul, 2015 | |

Рано вранці 23 липня бойовики руху «Талібан» атакували повіт Вардудж (що межує з Таджикистаном) в афганській провінції Бадахшан. Бої йшли в районі кишлаку Тіргарі. Атака відбувалася одночасно з боку ущелини Хустак і повіту Ямган, де таліби сховалися раніше після масштабної операції урядових військ, передає «Озоді» (таджицька служба Радіо Свобода) з посиланням на начальника поліції повіту Вардудж.

За словами начальника сил безпеки Бадахшана Сахи Дад Хайдарі, через кілька годин після нападу, урядовій армії вдалося взяти ситуацію під контроль. В результаті чотирьох бойовиків було вбито і шістеро поранені, повідомляє афганський телеканал TOLO News.

Атака бойовиків сталася після того, як минулої п'ятниці, 17 липня, перший віце-президент Афганістану Абдул Рашид Дустум  дав тиждень на капітуляцію і приєднання до мирного процесу талібам які знаходяться в північних провінціях країни. Того ж дня губернатор північної провінції Балх Атта Мохаммад Нур заявив про початок спільних операцій з очищення північних регіонів країни від бойовиків. Угода про такі операції уклали один з одним Мохаммад Нур, генерал Дустум і заступник глави виконавчої влади Афганістану Хаджі Мохаммад Мохакік.

Про ймовірність нападу на повіт Вардудж центральну владу днями попередили депутати парламенту Афганістану від провінції Бадахшан. Місяць тому таліби захопили в цій провінції повіт Ямган і утримували його два тижні, перш ніж були знищені урядовими військами. У травні в повіті Вардудж таліби жорстоко стратили 17 солдатів урядових військ і ще 20 поранили. Афганська влада стверджує, що на боці талібів в Бадахшане воюють вихідці з країн Центральної Азії, Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю та Кавказу.

 

Нинішній рік став найсерйознішим випробуванням для афганських урядових сил. Після виведення іноземних військ антиурядові угруповання активізувалися по всій території країни. Принаймні, 4100 військовослужбовців афганської національної армії (АНА) і афганської національної поліції (АНП) загинули протягом перших шести місяців 2015 року.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.