Афганістан: провінція Бадахшан піддалася новій атаці талібів

23 Jul, 2015 | |

Рано вранці 23 липня бойовики руху «Талібан» атакували повіт Вардудж (що межує з Таджикистаном) в афганській провінції Бадахшан. Бої йшли в районі кишлаку Тіргарі. Атака відбувалася одночасно з боку ущелини Хустак і повіту Ямган, де таліби сховалися раніше після масштабної операції урядових військ, передає «Озоді» (таджицька служба Радіо Свобода) з посиланням на начальника поліції повіту Вардудж.

За словами начальника сил безпеки Бадахшана Сахи Дад Хайдарі, через кілька годин після нападу, урядовій армії вдалося взяти ситуацію під контроль. В результаті чотирьох бойовиків було вбито і шістеро поранені, повідомляє афганський телеканал TOLO News.

Атака бойовиків сталася після того, як минулої п'ятниці, 17 липня, перший віце-президент Афганістану Абдул Рашид Дустум  дав тиждень на капітуляцію і приєднання до мирного процесу талібам які знаходяться в північних провінціях країни. Того ж дня губернатор північної провінції Балх Атта Мохаммад Нур заявив про початок спільних операцій з очищення північних регіонів країни від бойовиків. Угода про такі операції уклали один з одним Мохаммад Нур, генерал Дустум і заступник глави виконавчої влади Афганістану Хаджі Мохаммад Мохакік.

Про ймовірність нападу на повіт Вардудж центральну владу днями попередили депутати парламенту Афганістану від провінції Бадахшан. Місяць тому таліби захопили в цій провінції повіт Ямган і утримували його два тижні, перш ніж були знищені урядовими військами. У травні в повіті Вардудж таліби жорстоко стратили 17 солдатів урядових військ і ще 20 поранили. Афганська влада стверджує, що на боці талібів в Бадахшане воюють вихідці з країн Центральної Азії, Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю та Кавказу.

 

Нинішній рік став найсерйознішим випробуванням для афганських урядових сил. Після виведення іноземних військ антиурядові угруповання активізувалися по всій території країни. Принаймні, 4100 військовослужбовців афганської національної армії (АНА) і афганської національної поліції (АНП) загинули протягом перших шести місяців 2015 року.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.