Росія: ВВП за сім місяців скоротився на 3,6%

28 Aug, 2015 | |

Відповідно до опублікованого сьогодні Мінекономрозвитку Росії моніторингу стану економіки, у липні 2015 року обсяг внутрішнього валового продукту (ВВП) Росії скоротився в річному численні на 4,6%. За перші сім місяців 2015 ВВП знизився в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року на 3,6%.

У звіті Мінекономрозвитку особливо наголошується послідовне уповільнення зниження динаміки ВВП з виключенням сезонності.

«У липні досягнута точка перегину, приріст ВВП склав 0,1%. Позитивний вплив на динаміку ВВП з виключенням сезонності в липні зробили і видобуток корисних копалин, обробні виробництва, виробництво і розподіл електроенергії, газу та води, роздрібна торгівля. Водночас головним негативним моментом залишається спад у будівництві та інвестиціях », - йдеться в документі.

Також оприлюднено дані моніторингу Мінекономрозвитку по компанії "Газпром" та по газовому сектору загалом.

Видобуток газу "Газпромом" за сім місяців 2015 року скоротився на 11,5% - до 232,8 млрд. куб.м..

Всього видобуток природного і попутного газу в січні-липні 2015 року знизився до 356,4 млрд. куб. м, що становить 94,7% до відповідного періоду 2014 року. МЕР  Росії відзначає, що скорочення видобутку відбулося за рахунок  підприємств групи "Газпром".

Їх частка, відзначається в моніторингу, в загальному обсязі видобутку продовжує зменшуватися. Незалежні виробники і нафтові компанії зберігають тенденцію нарощування видобутку газу, відзначає МЕР.

У липні 2015 року видобуток газу в Росії склав 44,9млрд. куб.м, з них (за даними Міненерго) на «Газпром» припали 27,5млрд. куб. м. (61,2%). При цьому в січні загальний видобуток склав 60,2млрд. куб.м., з них - 42,5млрд. куб.м видобуто підприємствами «Газпрому» (70,6%).

За попередніми даними Міненерго Росії, споживання газу на внутрішньому ринку в січні-липні 2015 року знизилося в порівнянні з рівнем 2014 на 2,4% і склало 257,5млрд. куб. м. У моніторингу наголошується, що це пов'язано, в основному, зі скороченням поставок газу на електростанції і котельні ЄЕС Росії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.