США, Росія: страждають люди Тимченка, Януковича і «Роснефти»

03 Sep, 2015 | |

 Міністерство торгівлі США оголосило про чергове розширення санкцій проти Росії. Абсолютно нових облич у списках немає: більш ніж половина фігурантів мають відношення до бізнесмена Геннадія Тимченка і "Роснафти".
Крім цього, до списку увійшли компанії, пов'язані з Віктором Януковичем, а також кілька кримських портів. Всі вони тим чи іншим чином сприяють конфлікту на сході України, йдеться в заяві міністерства США.
Обмежувальні заходи, які ухвалять щодо нових фігурантів списку, засновані на торішніх указах влади США. На всі компанії, які з'явилися в списку, накладуть торговельні обмеження. У деяких - заморозять американські активи.
Дочірні підприємства "Роснафти", які складають близько половину нового списку, блокування активів уникнуть, а обмеження щодо торгівлі для них будуть лише частковими.
Санкції можна умовно розділити на три категорії, залежно від того, проти кого вони спрямовані.

 

"Особисті"

Перша частина має відношення до осіб, які раніше потрапили в "чорні списки". Це санкції проти АТ "Мако-холдинг", який належить синові Віктора Януковича Олександру, і п'яти зарубіжних фірм, імовірно, пов'язаних з Геннадієм Тимченком.
"Олександр Янукович несе відповідальність або брав участь - прямо чи побічно - в незаконному привласненні державних активів України", - йдеться в документі. Чинні угоди за особистої участі Януковича або участі його компанії пропонують переглянути, а всі майбутні угоди потрібно буде погоджувати з владою США. При цьому окремо обумовлюється, що всі запити на ліцензію для торгівлі з паном Януковичем будуть розглядати "з презумпцією відмови".
Ті ж заходи будуть вжиті стосовно закордонних компаній, "пов'язаних з матеріальною підтримкою" Геннадія Тимченко. Серед новачків тут значаться три фінські фірми, одна компанія, зареєстрована на Кіпрі, і компанія-резидент британських Віргінських островів. У документі наголошують, що дії цих компаній щодо України "суперечать державним інтересам США".
Олександр Янукович потрапив до списку санкцій США наприкінці липня разом із сином Бориса Ротенберга Романом. Громадянин Фінляндії Геннадій Тимченко потрапив під санкції США в березні 2014 року, разом із російськими політиками і бізнесменами.

 

"Секторальні"

Друга група - санкції проти компаній, що працюють у певній сфері. До неї потрапили виробники зброї концерн "Іжмаш" і ВАТ "Іжевський механічний завод", а також дочірні підприємства "Роснафти".
Концерн "Іжмаш" є виробником найвідомішої стрілецької зброї у світі - автоматів Калашникова. ВАТ "Іжевський механічний завод" також виробляє стрілецьку зброю. Санкції у вигляді обмеження торгівлі та замороження американських активів застосовуються до них на підставі того, що вони пов'язані з концерном "Калашников", що потрапили до "чорного списку" в США і Канаді минулого року.
Структури, пов'язані з "Роснафтою", із 29 нових позицій у списку займають 15. До списку, зокрема, потрапили низка нафтопереробних заводів компанії та її торговельні підрозділи Rosneft Trade Limited і Rosneft Trading SA.
Застосовуваний до них обмежувальний механізм подібний до санкцій, застосованих до самої "Роснафти". Щодо них також використають механізм ліцензування операцій з "презумпцією відмови".
Водночас предметом ліцензування буде не торгівля з компаніями в цілому, а лише продаж їм товарів, які "стосуються розвідувальних операцій або видобутку нафти і газу на глибоководних родовищах, що належать Росії, або на Арктичному шельфі", йдеться в документі. Про блокування активів цих компаній у документі не йдеться.
Перші секторальні санкції проти Росії США запровадили наприкінці липня 2014 року. Кількома днями пізніше схожі заходи ухвалив і Євросоюз. Санкції, зокрема, торкнулися "Роснафти" і оборонного сектору.

 

"Кримські"

Третя група - це санкції проти торговельних портів Євпаторії, Феодосії, Керчі, Севастополя і Ялти і судноплавних компаній, які в них оперують. Щодо них також запроваджують торговельні обмеження. Американським компаніям і громадянам забороняють торгувати в цих портах без ліцензії.
Таким чином, порти підпадають під указ президента США Барака Обами "про додаткові заходи щодо закінчення російської окупації Криму" від 19 грудня 2014 року. В рамках цього указу американському бізнесу в принципі заборонена торгівля з кримськими компаніями.
Наприкінці 2014 року аналогічні санкції проти кримських компаній запровадив Євросоюз, заборонивши європейським і базованим в Європі компаніям фінансувати кримські компанії або надавати їм відповідні послуги.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.