Брюссель: фермери-страйкарі приїхали до Брюсселю
Тисячі розлючених європейських фермерів в понеділок заблокували вулиці Брюсселя. Вони запускають феєрверки та сигналять, протестуючи проти низьких цін на продукти.
В акції біля штаб-квартири ЄС, де міністри сільського господарства незабаром повинні обговорити ситуацію, що склалася, беруть участь переважно бельгійські, французькі та німецькі фермери.
До істотного падіння цін на яловичину, свинину і молоко призвело поєднання кількох факторів, зокрема зміна харчових звичок європейців, зменшення попиту з боку Китаю і російське ембарго на ввезення продуктів з ЄС.
Деякі протестувальники вимагають повернути систему квот на виробництво або більш активної допомоги від уряду.
Минулого тижня аналогічну акцію протесту провели французькі фермери, пригнавши до Парижа 1300 тракторів.
Україні треба реальна фінансова допомога
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Україна повинна швидше здійснювати реформи
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
План з 5 пунктів відновлення економіки України
Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.