Україна використає ядерний саміт в Сеулі для розблокування міжнародної напруги

26 Mar, 2012 | |

Другий раунд саміту з питань ядерної безпеки, робота якого розпочалася сьогодні в Сеулі, покликаний вирішити одне важливе глобальне питання: убезпечити потрапляння ядерних матеріалів до рук терористів та екстремістських груп.

Для інформації: перший раунд саміту відбувся за ініціативи Президента США Барака ОБАМИ у квітні 2010 року у Вашингтоні. Участь у роботі саміту взяв Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ.

У цьому контексті українська делегація на чолі з Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ спробує «продати» успішне вивезення високозбагаченого урану з території України як важливий внесок Києва у забезпечення глобальної ядерної безпеки. Такий крок, за прогнозами групи Geostrategy, буде належним чином оцінено керівництвом Сполучених Штатів. Таким чином українське керівництво спробує певним чином розблокувати міжнародну ізольованість, яка виникла наприкінці 2011 року в зв’язку  із засудженням колишнього Прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО.

Київ також приверне увагу Сполучених Штатів до необхідності завершення так званого «компенсаційного пакету», який передбачає залучення американських коштів для будівництва в Україні науково-дослідних потужностей для продовження розвитку ядерної енергетики.

Одним з ключових на саміті стане розгляд питання про розвиток Іраном та Північною Кореєю власних ядерних програм. Також важливим аспектом для обговорення буде питання щодо контролю за ядерними матеріалами, особливо що стосується надійності зберігання цих матеріалів у Пакистані – країні, яка має найбільший коефіцієнт «терористичної загрози».

Окремі країни-учасники саміту, такі як Російська Федерація, спробують для вирівнювання дискусії з ядерної проблематики порушити питання розвитку Ізраїлем національної ядерної програми.

   
Загалом ініціатива Президента США по започаткуванню глобальної дискусії із ядерної проблематики варто також оцінити через призму передвиборчої кампанії в Сполучених Штатах. Під час кампанії Барак ОБАМА має продемонструвати власним виборцям ефективність власної зовнішньої політики, яка робить світ та його країну більш безпечними у контексті  зниження ядерної загрози. На фоні складних економічних процесів в США такі ініціативи будуть грати на підвищення рейтингу діючого американського президента, який має твердий намір утримати у кріслі в Білому домі на ще один термін.

Окремим питанням стане російсько-американське співробітництво  з ядерної проблематики.

Під час президентства Дмитра МЕДВЕДЄВА питання про обмеження тактичної ядерної зброї було доволі гострим і його рішення просувалося повільно. Перемога Володимира ПУТІНА на останніх президентських виборах робить його вирішення, у цікавих для США параметрах, практично неможливим.

Напередодні саміту Барак ОБАМА закликав до активізації російсько-американських переговорів щодо обмеження тактичної ядерної зброї.  Ймовірно, детальне обговорення цих питань відбудеться не в Сеулі, а в Чикаго під час проведення саміту НАТО.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: