Обама: НАТО має надіслати Україні чіткий сигнал підтримки

03 Sep, 2014

 Під час саміту НАТО, який у четвер розпочинається у британському Уельсі, країни-члени альянсу повинні надіслати Україні чіткий "сигнал підтримки", заявив президент США Барак Обама.

"Цього тижня НАТО має надіслати однозначний сигнал підтримки Україні", - сказав пан Обама у своєму виступі в Естонії, наголосивши, що Україна і НАТО є партнерами вже понад 20 років.

"В Уельсі ми, як альянс, зустрінемося з президентом Порошенком, аби показати, що 28 націй є об'єднаними у питанні суверенітету України і її права захищати свою територію", - наголосив президент США.

За його словами, альянс має взяти на себе конкретні зобов'язання, аби "допомогти Україні модернізувати і посилити свої сили безпеки".

США: Президент виступить перед Конгресом

13 Feb, 2013

 

13 лютого 2013 року Президент США Барак ОБАМА звернеться зі щорічним посланням до Конгресу. Однією із ключових зовнішньополітичних ініціатив Президента стане продовження роботи, в першу чергу з Росією, над скороченням ядерних озброєнь.

 

Прогнозується, що у контексті виведення військових підрозділів США з Афганістану у 2014 році Президент задекларує намір щодо скорочення вже до кінця 2013 року американського контингенту у цій країні з 66 тис. до 32 тисяч військовослужбовців. Також очікується, що Барак ОБАМА визначить економічні питання, в першу чергу створення нових робочих місць та подолання фіскальних проблем, ключовим пріоритетом внутрішньополітичного порядку денного на наступний рік.

Tags: СШАОбама

Україна використає ядерний саміт в Сеулі для розблокування міжнародної напруги

26 Mar, 2012

Українська делегація на чолі з Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ спробує «продати» успішне вивезення високозбагаченого урану з території України як важливий внесок Києва у забезпечення глобальної ядерної безпеки. Такий крок буде належним чином оцінено керівництвом Сполучених Штатів.

Білорусь міняє уранову стратегію США

23 Aug, 2011

19 серпня 2011 року керівництво Білорусі оголосило про призупинення реалізації спільних білорусько-американських проектів з обміну високозбагаченим ураном у рамках ініціативи зі зниження глобальної загрози. Такі дії Мінську можуть завдати значної шкоди процесу реалізації однієї з найбільш важливих зовнішньополітичних ініціатив Президента США Барака Обами.