Лівія: не прийматиме участь у зустрічі виробників нафти, 17 квітня в Досі.

22 Mar, 2016 | |

Лівія відмовилася брати участь у зустрічі виробників нафти, присвяченій можливості заморозки видобутку, яка повинна пройти 17 квітня в Досі. Про це, повідомила арабська служба британської телекомпанії SkyNews.

Представник Лівії в ОПЕК пояснив відмову тим, що його країна має намір наростити виробництво нафти, коли їй дозволять умови.

До падіння режиму Каддафі і початку військових дій в 2011 році Лівія видобувала 1,6 млн барелів на добу, в даний час - 400 тис..

Деякі країни-члени ОПЕК можуть не приїхати на зустріч в Катарі в квітні, але 15-16 основних виробників нафти в світі візьмуть участь у зустрічі, і "це непогана цифра", заявив генеральний секретар ОПЕК Абдулла аль-Бадрі.

Великі експортери нафти, що входять і не входять в ОПЕК, спробують домовитися про замороження видобутку на рівні січня поточного року. Досить імовірно, що ця зустріч відбудеться без участі Ірану, який після зняття санкцій прагне відновити свою частку на ринку і чекає, що інші виробники визнають його право на зростання видобутку і експорту. Джерела SkyNews кажуть, що на зустрічі також, швидше за все, не буде представників Аргентини та Бразилії.

Нагадаємо, Росія, Венесуела, Саудівська Аравія і Катар 16 лютого домовилися зберегти видобуток нафти на рівні січня за умови, що інші країни ОПЕК підтримають цю ініціативу. Пізніше ідею заморозити видобуток підтримали ще кілька виробників, включаючи Алжир, Ірак, Кувейт, Нігерію, ОАЕ, Оман і Еквадор.

Також 17 лютого в Тегерані пройшли переговори міністрів нафти Ірану, Венесуели, Іраку і Катару. В результаті влада Ірану заявила, що позитивно ставляться до досягнутих між перерахованими країнами домовленостей про замороження видобутку нафти, але приєднатися до них не готова.

Раніше Катар розіслав всім країнам-членам ОПЕК, а також іншим великим нафтовидобувним держав запрошення взяти участь на засіданні в Досі 17 квітня. Метою зустрічі буде узгодження заморозки видобутку нафти на січневих рівнях.

Членами ОПЕК є Алжир, Ангола, Еквадор, Іран, Ірак, Кувейт, Лівія, Нігерія, Катар, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Венесуела і Індонезія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".