Лівія: не прийматиме участь у зустрічі виробників нафти, 17 квітня в Досі.
Лівія відмовилася брати участь у зустрічі виробників нафти, присвяченій можливості заморозки видобутку, яка повинна пройти 17 квітня в Досі. Про це, повідомила арабська служба британської телекомпанії SkyNews.
Представник Лівії в ОПЕК пояснив відмову тим, що його країна має намір наростити виробництво нафти, коли їй дозволять умови.
До падіння режиму Каддафі і початку військових дій в 2011 році Лівія видобувала 1,6 млн барелів на добу, в даний час - 400 тис..
Деякі країни-члени ОПЕК можуть не приїхати на зустріч в Катарі в квітні, але 15-16 основних виробників нафти в світі візьмуть участь у зустрічі, і "це непогана цифра", заявив генеральний секретар ОПЕК Абдулла аль-Бадрі.
Великі експортери нафти, що входять і не входять в ОПЕК, спробують домовитися про замороження видобутку на рівні січня поточного року. Досить імовірно, що ця зустріч відбудеться без участі Ірану, який після зняття санкцій прагне відновити свою частку на ринку і чекає, що інші виробники визнають його право на зростання видобутку і експорту. Джерела SkyNews кажуть, що на зустрічі також, швидше за все, не буде представників Аргентини та Бразилії.
Нагадаємо, Росія, Венесуела, Саудівська Аравія і Катар 16 лютого домовилися зберегти видобуток нафти на рівні січня за умови, що інші країни ОПЕК підтримають цю ініціативу. Пізніше ідею заморозити видобуток підтримали ще кілька виробників, включаючи Алжир, Ірак, Кувейт, Нігерію, ОАЕ, Оман і Еквадор.
Також 17 лютого в Тегерані пройшли переговори міністрів нафти Ірану, Венесуели, Іраку і Катару. В результаті влада Ірану заявила, що позитивно ставляться до досягнутих між перерахованими країнами домовленостей про замороження видобутку нафти, але приєднатися до них не готова.
Раніше Катар розіслав всім країнам-членам ОПЕК, а також іншим великим нафтовидобувним держав запрошення взяти участь на засіданні в Досі 17 квітня. Метою зустрічі буде узгодження заморозки видобутку нафти на січневих рівнях.
Членами ОПЕК є Алжир, Ангола, Еквадор, Іран, Ірак, Кувейт, Лівія, Нігерія, Катар, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Венесуела і Індонезія.
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У