США, Норвегія: на півночі Норвегії в м.Варде до 2020 року буде введена в дію нова американська радіолокаційна станція

30 Mar, 2016 | |

На півночі Норвегії в м.Варде до 2020 року буде введена в дію нова американська радіолокаційна станція, призначена для стеження за балістичними ракетами і космічними об'єктами. Про це повідомляє норвезька телерадіокомпанія NRK з посиланням на джерело в розвідувальних службах.

Будівельні роботи почнуться не пізніше літа 2017 року з прицілом на те, щоб здати станцію протягом трьох років. Це випливає з доповіді голови військової розвідки Норвегії генерал-лейтенанта Мортена Хага Лунді.

Нова станція буде працювати на майданчику в Варде спільно з уже діючою станцією Globus II (AN / FPS-129 Have Stare), запущеної в 2001 році.

В бюджеті США закладено близько одного мільярда на модернізацію станції Globus II.

Офіційним завданням радіолокаційного комплексу в Варде є відстеження космічного сміття. Однак експерти вказують, що цей об'єкт, розташований поблизу від проекції ймовірних траєкторій ракет, що стартують з європейських районів Росії (включаючи бази Північного флоту), є одним з ключових ланок у американській системі попередження про можливий ракетно-ядерний удар.

Варде це Норвежське місто, найбільш східне місто Західної Європи, розташоване в декількох хвилинах їзди до кордону з Росією. Мер міста Варде Роберт Йенсен  не боїться, що Варде може стати ще більш привабливим для Росії в будь-якому військовому конфлікті.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?