Китай, Киргизстан: Китайська компанія побудує каскад ГЕС

06 Apr, 2016 | |

 Китайська компанія «State Power Investment Corporation» має намір побудувати на річці Нарин Казарманскій каскад ГЕС

«Ми детально вивчили потенціал і перспективи киргизької гідроенергетики і готові до реалізації проекту з будівництва Казарманского каскаду ГЕС сумарною потужністю 1160 МВт із середньорічною виробленням 4661,6 млн кВт.

Сподіваюся, що незабаром буде готовий весь пакет необхідних документів, для реалізації проекту зі зведення Алабугінскої, Тогуз-Тороуської і двох Кара-Булунских ГЕС. Я впевнений, що цей проект відповідає інтересам обох сторін », - цитує представника компанії прес-служба уряду Киргизії.

Каскад з чотирьох ГЕС буде побудований в районі села Казарман Тогуз-Тороуского району Джалал-Абадської області. Потужність Алабугінскої ГЕС складе 600 мВт, Карабулунської-1 - 149 мВт, Карабулунської-2 - 163 мВт, Тогузтордуської - 248 мВт. 

Вартість проекту зі зведення Казарманського каскаду ГЕС не повідомляється. За даними Агентства з просування інвестицій Мінекономіки Киргизстану, вона може скласти $ 1,565 млрд.

Лише в січні 2016 року Киргизстан денонсував угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратінсько ГЕС-1 і Верхньо-Наринського каскаду ГЕС. Росія обіцяла виділити на будівництво цих об'єктів більше $ 2 млрд: $ 1,7 млрд на «Камбарату-1» і $ 400 млн на каскад. Але в 2015 році російською стороною не були вирішені питання фінансування проекту будівництва каскаду і не визначені джерела фінансування на 2016 рік. Це привело до відставання термінів запуску і практично до зриву запланованого проекту пуску першого агрегату Наринськой ГЕС-1 в 2016 році.

В кінці грудня 2015 року президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв повідомив, що нинішня ситуація в російській економіці не дозволяє вкладати російський капітал в проекти з будівництва каскаду киргизьких ГЕС, і заявив, що Киргизстан не може чекати, коли Росія побудує каскад ГЕС, а «за Камбарату -1 там взагалі ніхто навіть не брався », тому його країна буде шукати нових інвесторів. Через тиждень, 31 грудня, уряд Киргизії оголосив про намір денонсувати угоди з Росією, за це киргизький парламент проголосував 20 січня 2016 року, через два дні Атамбаєв підписав закони про денонсацію угод.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.