Китай, Киргизстан: Китайська компанія побудує каскад ГЕС
Китайська компанія «State Power Investment Corporation» має намір побудувати на річці Нарин Казарманскій каскад ГЕС
«Ми детально вивчили потенціал і перспективи киргизької гідроенергетики і готові до реалізації проекту з будівництва Казарманского каскаду ГЕС сумарною потужністю 1160 МВт із середньорічною виробленням 4661,6 млн кВт.
Сподіваюся, що незабаром буде готовий весь пакет необхідних документів, для реалізації проекту зі зведення Алабугінскої, Тогуз-Тороуської і двох Кара-Булунских ГЕС. Я впевнений, що цей проект відповідає інтересам обох сторін », - цитує представника компанії прес-служба уряду Киргизії.
Каскад з чотирьох ГЕС буде побудований в районі села Казарман Тогуз-Тороуского району Джалал-Абадської області. Потужність Алабугінскої ГЕС складе 600 мВт, Карабулунської-1 - 149 мВт, Карабулунської-2 - 163 мВт, Тогузтордуської - 248 мВт.
Вартість проекту зі зведення Казарманського каскаду ГЕС не повідомляється. За даними Агентства з просування інвестицій Мінекономіки Киргизстану, вона може скласти $ 1,565 млрд.
Лише в січні 2016 року Киргизстан денонсував угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратінсько ГЕС-1 і Верхньо-Наринського каскаду ГЕС. Росія обіцяла виділити на будівництво цих об'єктів більше $ 2 млрд: $ 1,7 млрд на «Камбарату-1» і $ 400 млн на каскад. Але в 2015 році російською стороною не були вирішені питання фінансування проекту будівництва каскаду і не визначені джерела фінансування на 2016 рік. Це привело до відставання термінів запуску і практично до зриву запланованого проекту пуску першого агрегату Наринськой ГЕС-1 в 2016 році.
В кінці грудня 2015 року президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв повідомив, що нинішня ситуація в російській економіці не дозволяє вкладати російський капітал в проекти з будівництва каскаду киргизьких ГЕС, і заявив, що Киргизстан не може чекати, коли Росія побудує каскад ГЕС, а «за Камбарату -1 там взагалі ніхто навіть не брався », тому його країна буде шукати нових інвесторів. Через тиждень, 31 грудня, уряд Киргизії оголосив про намір денонсувати угоди з Росією, за це киргизький парламент проголосував 20 січня 2016 року, через два дні Атамбаєв підписав закони про денонсацію угод.
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.