Китай, Киргизстан: Китайська компанія побудує каскад ГЕС

06 Apr, 2016 | |

 Китайська компанія «State Power Investment Corporation» має намір побудувати на річці Нарин Казарманскій каскад ГЕС

«Ми детально вивчили потенціал і перспективи киргизької гідроенергетики і готові до реалізації проекту з будівництва Казарманского каскаду ГЕС сумарною потужністю 1160 МВт із середньорічною виробленням 4661,6 млн кВт.

Сподіваюся, що незабаром буде готовий весь пакет необхідних документів, для реалізації проекту зі зведення Алабугінскої, Тогуз-Тороуської і двох Кара-Булунских ГЕС. Я впевнений, що цей проект відповідає інтересам обох сторін », - цитує представника компанії прес-служба уряду Киргизії.

Каскад з чотирьох ГЕС буде побудований в районі села Казарман Тогуз-Тороуского району Джалал-Абадської області. Потужність Алабугінскої ГЕС складе 600 мВт, Карабулунської-1 - 149 мВт, Карабулунської-2 - 163 мВт, Тогузтордуської - 248 мВт. 

Вартість проекту зі зведення Казарманського каскаду ГЕС не повідомляється. За даними Агентства з просування інвестицій Мінекономіки Киргизстану, вона може скласти $ 1,565 млрд.

Лише в січні 2016 року Киргизстан денонсував угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратінсько ГЕС-1 і Верхньо-Наринського каскаду ГЕС. Росія обіцяла виділити на будівництво цих об'єктів більше $ 2 млрд: $ 1,7 млрд на «Камбарату-1» і $ 400 млн на каскад. Але в 2015 році російською стороною не були вирішені питання фінансування проекту будівництва каскаду і не визначені джерела фінансування на 2016 рік. Це привело до відставання термінів запуску і практично до зриву запланованого проекту пуску першого агрегату Наринськой ГЕС-1 в 2016 році.

В кінці грудня 2015 року президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв повідомив, що нинішня ситуація в російській економіці не дозволяє вкладати російський капітал в проекти з будівництва каскаду киргизьких ГЕС, і заявив, що Киргизстан не може чекати, коли Росія побудує каскад ГЕС, а «за Камбарату -1 там взагалі ніхто навіть не брався », тому його країна буде шукати нових інвесторів. Через тиждень, 31 грудня, уряд Киргизії оголосив про намір денонсувати угоди з Росією, за це киргизький парламент проголосував 20 січня 2016 року, через два дні Атамбаєв підписав закони про денонсацію угод.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.