Китай, Киргизстан: Китайська компанія побудує каскад ГЕС

06 Apr, 2016 | |

 Китайська компанія «State Power Investment Corporation» має намір побудувати на річці Нарин Казарманскій каскад ГЕС

«Ми детально вивчили потенціал і перспективи киргизької гідроенергетики і готові до реалізації проекту з будівництва Казарманского каскаду ГЕС сумарною потужністю 1160 МВт із середньорічною виробленням 4661,6 млн кВт.

Сподіваюся, що незабаром буде готовий весь пакет необхідних документів, для реалізації проекту зі зведення Алабугінскої, Тогуз-Тороуської і двох Кара-Булунских ГЕС. Я впевнений, що цей проект відповідає інтересам обох сторін », - цитує представника компанії прес-служба уряду Киргизії.

Каскад з чотирьох ГЕС буде побудований в районі села Казарман Тогуз-Тороуского району Джалал-Абадської області. Потужність Алабугінскої ГЕС складе 600 мВт, Карабулунської-1 - 149 мВт, Карабулунської-2 - 163 мВт, Тогузтордуської - 248 мВт. 

Вартість проекту зі зведення Казарманського каскаду ГЕС не повідомляється. За даними Агентства з просування інвестицій Мінекономіки Киргизстану, вона може скласти $ 1,565 млрд.

Лише в січні 2016 року Киргизстан денонсував угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратінсько ГЕС-1 і Верхньо-Наринського каскаду ГЕС. Росія обіцяла виділити на будівництво цих об'єктів більше $ 2 млрд: $ 1,7 млрд на «Камбарату-1» і $ 400 млн на каскад. Але в 2015 році російською стороною не були вирішені питання фінансування проекту будівництва каскаду і не визначені джерела фінансування на 2016 рік. Це привело до відставання термінів запуску і практично до зриву запланованого проекту пуску першого агрегату Наринськой ГЕС-1 в 2016 році.

В кінці грудня 2015 року президент Киргизії Алмазбек Атамбаєв повідомив, що нинішня ситуація в російській економіці не дозволяє вкладати російський капітал в проекти з будівництва каскаду киргизьких ГЕС, і заявив, що Киргизстан не може чекати, коли Росія побудує каскад ГЕС, а «за Камбарату -1 там взагалі ніхто навіть не брався », тому його країна буде шукати нових інвесторів. Через тиждень, 31 грудня, уряд Киргизії оголосив про намір денонсувати угоди з Росією, за це киргизький парламент проголосував 20 січня 2016 року, через два дні Атамбаєв підписав закони про денонсацію угод.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський: