США: гроші будуть тільки для реформ

08 Feb, 2014 | |

Захід може надати фінансову допомогу Україні тільки за умови проведення реформ, заявила у Києві заступниця Держсекретаря США з питань Європи і Євразії Вікторія Нуланд.

 

Йдеться зокрема про політичну реформу і створення нового уряду.
Пані Нуланд заявила, що мала змогу зустрітися з усіма ключовими опозиційними фігурами, і вони, за її словами, усвідомлюють необхідність мирного вирішення проблем у країні.

 

Про те, що всі питання слід вирішувати мирно, заявив напередодні після зустрічі з пані Нуланд і президент Віктор Янукович.

 

Технічний уряд

За останні три місяці Вікторія Нуланд вчетверте відвідує Україну.
За її словами, на всіх зустрічах вона давала чітко зрозуміти всім сторонам, що США зацікавлені надати Україні допомогу для дотримання прав людини, поваги людської гідності, зняття напруги у суспільстві і мирного вирішення політичної кризи у країні.

 

"Проте ніхто не дасть грошей - ні США, ні МВФ - для нереформованої України", - заявила політик.

 

Пані Нуланд наголосила, що Україні необхідно провести політичні реформи і створити технічний уряд - зокрема для того, щоб відновити співробітництво з Міжнародним валютним фондом.

 

Вона також заявила, що США підтримують українських політиків, які працюють над конституційною та виборчою реформою.

 

"Ми повторюємо, що політична реформа та національний технічний уряд можуть повернути Україну до здорової економіки, відновлять допомогу МВФ та повернуть країну до вільних і чесних виборів", - заявила заступник Держсекретаря США.

 

У п'ятницю Міжнародний валютний фонд заявив про відсутність зацікавленості влади України продовжувати переговори щодо відновлення співробітництва.
Попри це, Вікторія Нуланд, говорячи про можливість відновлення української економіки, сказала: "Ми віримо, що це досі можливо".

 

"Абсолютна фантазія"

Промовляючи у Києві, Вікторія Нуланд також висловила упевненість, що не лише США і Європейський Союз, але й Росія повинна бути зацікавленою у мирному вирішенні політичної кризи в Україні.

При цьому вона додала, що стосунки Сполучених Штатів з Росією були і залишаються глибокими, але складними.

На прохання журналістів представник Держдепартаменту також прокоментувала скандальні заяви радника президента Росії Сергія Глазьєва. В інтерв'ю "Коммерсант-Украина" він сказав, що американські джерела нібито фінансують озброєння української опозиції, а на території американського посольства бойовики проходять інструктаж.

Пані Нуланд назвала такі заяви "абсолютною фантазією": "Думаю, що цьому пану треба бути письменником-фантастом".

Вона також запевнила, що Сполучені Штати ведуть прозору політику щодо України і виступають за те, аби країна робила все так, як сама вважає за потрібне.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.