Таджикистан, США: отримано допомогу для прикордонних військ

22 Aug, 2016 | |

Посольство США в Таджикистані передало Головному управлінню прикордонних військ Держкомітету національної безпеки (ДКНБ) республіки комунікаційне обладнання і транспортні засоби на суму $ 12 млн. В офіційній церемонії передачі техніки приймали участь глава ГКНБ Саймуміна Ятімов, помічник президента з питань безпеки Шерали Хайруллоєв, командувач прикордонними військами Раджабалі Рахмоналі і посол США в Таджикистані Елізабет Міллард. Передача даного обладнання профінансована програмою по боротьбі з наркотиками Центрального командування США, передає «Азія-плюс».

США надали таджицьким прикордонникам радіостанції марки Motorola з мережевим програмним забезпеченням TURBO-net, здатним відстежувати переміщення персоналу на місцях, використовуючи глобальну супутникову навігаційну систему, радіостанції марки RF-7800W для забезпечення з'єднання на відстані 160 км, інше технічне комунікаційне обладнання та програмне забезпечення на суму $ 9 млн, а також 50 автомобілів марки J8 Jeep Wranglers на $ 3 млн. Дані транспортні засоби та комунікаційне обладнання будуть використовуватися для підвищення потенціалу прикордонних військ з виявлення, конфіскації і запобігання перекидання наркотичних засобів через державний кордон Таджикистану.

Голова ГКНБ Саймуміна Ятімов подякував американське посольство за підтримку таджицьких прикордонників. Він заявив, що 2016 рік для таджицьких стражів кордону видався складним. «З кожним днем ​​ситуація на таджицько-афганському кордоні стає важче. Протяжність таджицько-афганського кордону сягає 1400 км, і таджицька межа є міжнародною кордоном. 24 години ми охороняємо кордон, незважаючи на важкі гірські умови.», - зазначив Ятімов, подякувавши американській стороні за надану допомогу.

У свою чергу Елізабет Міллард зазначила, що уряд США підтримує Таджикистан в питаннях забезпечення безпеки протягом останніх 10 років, за які в рамках програми по боротьбі з наркотиками було виділено понад $ 151 млн. Вона запевнила, що США продовжить співпрацю з Таджикистаном в сфері боротьби з наркотиками і екстремізмом.

Відзначимо, що американська технічна допомога надана на тлі безперервних зіткнень з талібами в північних афганських провінціях Баглан, Кундуз, Бадахшан і Фарьяб і зміцнення руху «Талібан».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: