Таджикистан, США: отримано допомогу для прикордонних військ

22 Aug, 2016 | |

Посольство США в Таджикистані передало Головному управлінню прикордонних військ Держкомітету національної безпеки (ДКНБ) республіки комунікаційне обладнання і транспортні засоби на суму $ 12 млн. В офіційній церемонії передачі техніки приймали участь глава ГКНБ Саймуміна Ятімов, помічник президента з питань безпеки Шерали Хайруллоєв, командувач прикордонними військами Раджабалі Рахмоналі і посол США в Таджикистані Елізабет Міллард. Передача даного обладнання профінансована програмою по боротьбі з наркотиками Центрального командування США, передає «Азія-плюс».

США надали таджицьким прикордонникам радіостанції марки Motorola з мережевим програмним забезпеченням TURBO-net, здатним відстежувати переміщення персоналу на місцях, використовуючи глобальну супутникову навігаційну систему, радіостанції марки RF-7800W для забезпечення з'єднання на відстані 160 км, інше технічне комунікаційне обладнання та програмне забезпечення на суму $ 9 млн, а також 50 автомобілів марки J8 Jeep Wranglers на $ 3 млн. Дані транспортні засоби та комунікаційне обладнання будуть використовуватися для підвищення потенціалу прикордонних військ з виявлення, конфіскації і запобігання перекидання наркотичних засобів через державний кордон Таджикистану.

Голова ГКНБ Саймуміна Ятімов подякував американське посольство за підтримку таджицьких прикордонників. Він заявив, що 2016 рік для таджицьких стражів кордону видався складним. «З кожним днем ​​ситуація на таджицько-афганському кордоні стає важче. Протяжність таджицько-афганського кордону сягає 1400 км, і таджицька межа є міжнародною кордоном. 24 години ми охороняємо кордон, незважаючи на важкі гірські умови.», - зазначив Ятімов, подякувавши американській стороні за надану допомогу.

У свою чергу Елізабет Міллард зазначила, що уряд США підтримує Таджикистан в питаннях забезпечення безпеки протягом останніх 10 років, за які в рамках програми по боротьбі з наркотиками було виділено понад $ 151 млн. Вона запевнила, що США продовжить співпрацю з Таджикистаном в сфері боротьби з наркотиками і екстремізмом.

Відзначимо, що американська технічна допомога надана на тлі безперервних зіткнень з талібами в північних афганських провінціях Баглан, Кундуз, Бадахшан і Фарьяб і зміцнення руху «Талібан».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.