Таджикистан: розпочалися навчання за участю російських військових

09 Mar, 2016

Спільні навчання російських і таджикистанських військових стартували в Таджикистані. Про це повідомляє прес-служба Центрального військового округу РФ.

За даними прес-служби, в навчаннях візьмуть участь мотострілкові, танкові і артилерійські підрозділи. В ході навчань будуть відпрацьовані взаємодія, єдині підходи по нейтралізації незаконних збройних формувань в гірській місцевості, знищення баз, складів і інших об'єктів умовного противника.

Росія, Таджикистан: російські військові залишають гарнізон у місті Куляб

01 Dec, 2015

 До середини грудня цього року Кулябський 149-й механізований полк 201-ї російської військової бази, розташованої на території Таджикистану, повинен повністю покинути це місто. З Куляба російських військовослужбовців відправляють в інші гарнізони.

Військова база створена на основі 201-ї мотострілецької дивізії в жовтні 2005 року. До її складу входять три мотострілкових полку, частини бойового, технічного і тилового забезпечення. Частини та підрозділи бази розташовані в трьох гарнізонах (Душанбе, Куляб і Курган-Тюбе), восьми військових містечках.

Росія: мати померлої дитини родом із Таджикистану залишила Росію

16 Nov, 2015

 Громадянка Таджикистану Заріна Юнусова, чия п'ятимісячна дитина померла після того, як її забрали поліцейські у Санкт-Петербурзі, виїхала із Росії, розповів її адвокат Олег Барсуков Російській службі Бі-бі-сі.
За його словами, жінка поїхала разом з тілом дитини.

13 жовтня працівники міграційної служби Санкт-Петербурга за порушення міграційного законодавства затримали двох громадян Таджикистану - Заріну Юнусову та її чоловіка. Їх відвезли разом з малолітнім сином у відділення поліції. Дитину у них забрали.

У ніч на 14 жовтня хлопчик помер в Центрі медичної та соціальної реабілітації дітей.

Згідно з попередньою інформацією регіонального управління Слідчого комітету Росії, дитина померла через гостре вірусне захворювання.

Таджикистан, США: військове співробітництво триватиме

25 Nov, 2013

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон в Душанбе зустрівся з командувачем Транспортним командуванням Збройних сил США генералом Вільямом Фрейзером.

У ході зустрічі сторони порушили питання співпраці в політичній, військовій, економічній, соціальній сферах, а також у сфері безпеки.

Лідер Таджикистану і американський генерал обговорили ситуацію в Афганістані та регіоні після виведення коаліційних сил з ІРА в 2014 році.

Говорячи про транзит вантажів НАТО з Афганістану через територію Таджикистану, Емомалі Рахмон підкреслив , що Таджикистан буде надавати всіляке сприяння в цьому питанні у відповідність з Угодою, підписаною з НАТО.

Таджикистан: вибори президента країни відбулися

06 Nov, 2013

Голова ЦВК Таджикистану Шермухаммад Шохіен оголосив вибори президента країни такими, що відбулися. «За останніми даними, на виборчі дільниці прийшло понад 2 млн. 862 тис. осіб, або 68%», повідомив голова ЦВК.

Відповідно до закону вибори визнаються такими, що відбулися, якщо на виборчі дільниці прийшло більше половини виборців.

Малайзія, Таджикистан: підписано угоду на $400 млн

30 Oct, 2013

Уряд Таджикистану і малайзійська компанія HOS International Trading SDN BHD підписали угоду про реалізацію проекту урядової постанови "Про проект концесійного Угоди ТЕЦ "Шуроб".

 

Ця угода визначає відносини між урядом Таджикистану і компанією HOS International Trading SDN BHD у реалізації проекту, в рамках якого передбачено проведення реконструкції та використання потужностей підприємства ВАТ «Ангішт», а також проектування, будівництво та комерційне використання ТЕЦ "Шуроб"

 

Узбекистан, Таджикистан: обговорено питання постачання газу

26 Dec, 2012

Прем’єр-міністр Таджикистану Окіл ОКІЛОВ надіслав політичний сигнал своєму колезі, Прем’єр-міністру Узбекистану Шавкат МІРЗОЄВУ, із приводу можливих намірів Узбекистану припинити транзит природного газу на таджицький ринок.

 

Такий сигнал було зроблено після того, як Узбекистан почав поступове знижувати обсяги газу, який постачається до Таджикистану. Відповідно до наявної інформації, напередодні нового року Узбекистан може взагалі припинити поставки газу до Таджикистану.

Вбивство зятя Президента Таджикистану може перетворити цю країну на нову «гарячу точку»

25 Jun, 2012

Вбивство 13 червня 2012 року Холмуміна Сафарова, який був чоловіком старшої сестрі Президента Таджикистану Емомалі Рахмона, може похитнути і без того крихку стабільність у регіоні Центральної Азії. У той час як компетентні органи Таджикистану інтенсивно шукають вбивць президентського родича, чотири найбільш впливових політичних актори – США, Китай, Іран та Росія – корегують власну стратегію в регіоні, готуючись до перетворення Таджикистану в нову «гарячу току».