Сирія: Росія причетна до авіаудару по гуманітарному конвою

21 Sep, 2016 | |

 Білий дім заявив, що у момент авіаудару по гуманітарній колоні біля Алеппо в небі були помічені два російських фронтових бомбардувальники Су-24.
В американській адміністрації відзначають, що цю інформацію їй підтвердила розвідка.

Москва стверджує, що за авіаударом не стоїть ані російська, ані сирійська проурядова авіація.

У Кремлі наполягають, що колона постраждала не від авіанальоту, а після обстрілу з землі. Там кажуть, що уважно вивчили відео з місця подій.
"Відсутні відповідні воронки, автомобілі не мають пошкоджень корпусу і розломів конструкцій від вибухової хвилі авіабоєприпасів. Все продемонстроване на відеокадрах - прямий наслідок пожежі вантажу, який дивним чином почався одночасно з проведенням масштабного наступу бойовиків на Алеппо", - заявив представник російського міністерства оборони Ігор Конашенков.

У американській адміністрації наполягають, що авіаудар був занадто точним для того, щоб його могла завдати сирійська урядова армія.

Переговори про перемир'я

Внаслідок атаки знищено 18 з 31 вантажівки гуманітарної колони, яка перевозила вантажі у контрольовані антиурядовими силами райони Алеппо.
Повідомляється про загибель понад 20 цивільних, зокрема одного з керівників сирійського Червоного Півмісяця.
Внаслідок інциденту ООН вирішили призупинити рух всіх гуманітарних колон у Сирії.

Та колона мала всі необхідні дозволи, й усі сторони, зокрема Росія та США, були поінформовані про її маршрут, заявили в ООН.
Гуманітарний конвой мав доставити місцевим жителям пшеницю, теплий одяг і медикаменти.

Рух колони був одним з головних пунктів перемир'я між сирійським урядом та повстанцями, яке буле ухвалене за посередництва США та Росії.
Режим припинення вогню протримався лише тиждень, після чого обидві сторони звинуватили одне одну у його порушенні.

У вівторок відбулися переговори між США та Росією щодо ситуації у Сирії. Держсекретар Сполучених Штатів Джон Керрі після розмови з керівником МЗС Росії Сергієм Лавровим заявив, що ідея припинення бойових дій "не вмерла".
Наступний раунд переговорів запланований на п'ятницю. У середу ж має відбутися засідання Радбезу ООН щодо конфлікту в Сирії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь