США, Росія: домовленості щодо Сирії поки не досягнуто

23 Sep, 2016 | |

 Держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не змогли домовитися про відновлення перемир'я у Сирії.
"Ми не можемо вийти і сказати всьому світу, що ми домовилися, якщо це не так", - цитує Джона Керрі Associated Press.

Участь у зустрічі також брали високопоставлені дипломати з ЄС і з Близького Сходу.

Спецпредставник ООН по Сирії Стафан де Містура описав переговори, які відбулися в Нью-Йорку, як "довгі, болісні і невтішні". За його словами, найближчі години і дні будуть критично важливими для мирного процесу.

Джон Керрі відзначив, що для відновлення довіри необхідно, щоб ті, хто продовжує бойові дії з залученням авіації, перестали це робити.
Водночас Сергій Лавров заявив, що опозиція також повинна припинити воювати. Він додав, що консультації по Сирії будуть тривати, адже "деталі треба доопрацювати".

Перемир'я, про яке домовилися Сергій Лавров і Джон Керрі 9 вересня, було порушене після кількох інцидентів, в ході яких спочатку авіація міжнародної коаліції завдала удару по позиціях проурядових сирійських військ, а потім була знищена колона з гуманітарною допомогою, що прямувала до повстанців у Алеппо.

США звинувачує в знищенні автоколони Москву і Дамаск. Росія наполягає на непричетності до інциденту і ставить під сумнів сам факт авіаудару.
Тим часом, поки йшли переговори, сирійська армія оголосила про швидкий початок нового наступу на зайняті повстанцями райони Алеппо.

Представники урядових сил закликали цивільних триматися подалі від позицій, які утримують загони повстанців.
Представники сирійської армії не сказали, яка саме небезпека загрожує: чи будуть це тільки удари з повітря, або ж урядові війська знову спробують наземний наступ.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.