Британія, Італія: важкий діалог щодо виходу з ЄС
Переговори щодо виходу Британії із ЄС не зможуть завершитися угодою, яка дала би британцям більше прав, ніж іншим державам поза ЄС. Про це сказав BBC прем'єр Італії Маттео Ренці.
За його словами, голосування про вихід було "поганим рішенням", але його треба поважати.
Після референдуму прем'єра Терезу Мей закликають прояснити можливі вимоги британського уряду в переговорах щодо "брекзиту".
Коли Ренці запитали, чи можлива "гнучкість" щодо правил ЄС про свободу пересування і доступу до єдиного ринку, він відповів: "Думаю, це дуже цікаво, бо це будуть дебати щодо концепту правил ЄС".
Але прем'єр додав, що вони можуть розпочатися лише після того, як Британія запустить офіційну процедуру виходу з ЄС. І попередив: "Буде неможливо надати британцям більше прав, ніж іншим людям з-поза ЄС".
"Найкращий альянс"
"Британці обрали свій майбутній шлях, - сказав Ренці. - Тепер ситуація така, що ми можемо - і мусимо - збудувати найкращий альянс між Британією та ЄС на майбутнє, бо в наступні роки ми будемо найкращими друзями".
"І водночас я думаю, що це рішення може підштовхнути європейських лідерів інвестувати у новий шлях Європи", - додав він.
Прем'єр також заявив, що дискусіями щодо "брекзиту" займатиметься Єврокомісія, а не індивідуальні лідери чи країни.
Водночас він додав, що готовий співпрацювати з пані Мей, щоби "підтримати цей дуже важкий процес".
За його словами, питання щодо виходу Британії з ЄС треба вирішити "якомога швидше".
Ренці також поклав відповідальність за "брекзит" на Девіда Кемерона, заявивши, що колишній прем'єр намагався розв'язати внутрішні проблеми консерваторів за допомогою референдуму.
"Жорсткий брекзит"
Впливовий німецький бізнес-лідер Маркус Кербер заявив, що так званий "жорсткий брекзит" є єдиним виходом.
"Ми маємо приблизне уявлення про те, що хоче бачити британський уряд. Він хоче відносно повного доступу до єдиного ринку й водночас обмежену або неіснуючу свободу пересування робочої сили", - сказав він BBC Radio 4.
"Це, я думаю, наразі неможливе, тож те, чого, на мою думку, хоче британський уряд ... це не те, чого хочуть чи можуть дати континентальні європейці, тож це будуть відносно короткі переговори".
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.