Мінський процес: основні результати останнього засідання

23 Dec, 2016 | |

Мінський процес: основні результати останнього засідання

За підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 21 грудня 2016 року, Спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ Мартін Сайдік зробив таку заяву від імені Тристоронньої контактної групи:

 

«Ми, члени Тристоронньої контактної групи та представники окремих районів Донецької та Луганської областей, підкреслюємо необхідність забезпечення миру і спокою в зв'язку з майбутніми святами, підтверджуємо свою прихильність до дотримання всеосяжного, стійкого і безумовного режиму припинення вогню, починаючи з 00:00 год. 24 грудня 2016 року (за київським часом).

Ми висловлюємо нашу прихильність виконанню Мінських угод (Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Комплексу заходів із виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року) та ефективному продовженню «Мінського процесу» у наступному році.»

 

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр привітав заяву Тристоронньої контактної групи, в якій сторони вчергове зобов’язалися дотримуватися всеохоплюючого, сталого та тривалого припинення вогню, починаючи з 24 грудня  2016 року, а також підтвердили своє бажання виконувати Мінські домовленості та ефективно продовжувати «мінський процес» у 2017 році:

 

«Я вітаю одностайне повернення до зобов’язань щодо повного дотримання режиму припинення вогню, досягнуте сьогодні на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську. Після нещодавньої ескалації боїв поблизу Дебальцевого, а також у зв’язку зі святами, що наближаються, це більш ніж своєчасно, аби усі сторони повернулися до всеохоплюючого припинення вогню уздовж усієї лінії зіткнення.

Повне виконання цього було б важливим кроком для стабілізації безпекової ситуації і прокладанням шляху до мирного вирішення конфлікту. Це необхідно, перш за все, для цивільного населення регіону, яке потерпає від конфлікту.

Подальший прогрес у розведенні сил та засобів, відведені важких озброєнь та безперешкодний доступ СММ ОБСЄ по всій території має стати невідкладним питанням.

Крім того, я закликаю усі сторони звільнити значну кількість осіб, затриманих у зв’язку з конфліктом, до кінця поточного року, починаючи із найбільш незахищених».

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи та робочих підгруп заплановане на 16 січня 2017 року.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за