Великобританія: причини відставки високопосадового дипломата

05 Jan, 2017 | |

Британські засоби масової інформації аналізують ситуацію, яка склалася навколо неочікуваної відставки одного з найбільш досвідчених дипломатів Айвана Роджерса, британського представника при Європейському Союзі.

Деякі видання називають цю відставку ударом для Великої Британії, особливо напередодні виборів у Франції і ФРН, а також за декілька місяців до початку формального  виходу Великобританії з Євросоюзу.

На думку деяких політиків, його відставка матиме негативні наслідки для ЄС. Основними сигналами стало те, що останнім часом погіршилися відносини А.Роджерса з деякими представниками команди британського прем’єр-міністра. У грудні, зокрема, відбувся витік підготовленої ним інформації про те, що погодження документів між Великобританією та ЄС з питань торгівлі, може затягнутися до 2020 року.

Разом з тим, йдеться також і про те, що відставка А.Роджерса дозволить призначити нового британського посла до початку переговорів із застосування 50-ї статті Лісабонського договору.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?