Бразилія, США, Франція: нові нафтові угоди

10 May, 2017 | |

Exxon Mobil Corp. і Petrobras провели переговори про стратегічне партнерство, яке може включати в себе декілька активів в Бразилії і за кордоном в різних сегментах галузі.

Така угода може дати Exxon доступ до нафтових родовищ і інфраструктури в Бразилії , а контрольована державою Petroleo Brasileiro SA може отримати технології Exxon у виробництві, переробці і розподілі нафти. Компанії в заяві у вівторок уточнили що не існує в даний час переговорів спрямованих на стратегічний альянс з Exxon.

«Petrobras підкреслює, однак, що вони постійно в контакті з компаніями в секторі нафти і газу, щоб оцінити можливості обміну досвідом,» заявили в компанії.

Міжнародні нафтові компанії звернули увагу на Бразилію яка полегшила правила і відкрила ринок для посилення конкуренції.

Голова компанії Exxon Карла Ласерда в Бразилії говорила раніше в цьому місяці, що американські нафтові компанії бачать великі можливості в Бразилії. На минулому тижні Головний виконавчий директор компанії Petrobras Педро Parente зустрівся в Х'юстоні з головою BP в Латинській Америці.

Зміни в  політиці що проводяться урядом Бразилії стимулюють всі компанії переглядати свою стратегію в Бразилії.

У грудні, Франція через компанію Total домовилась про купівлю частки в бразильських родовищах нафти та енергетичній інфраструктурі у вигляді угоди на 2,2 мільярди доларів США , чим розширила свою присутність в найбільшій економіці Латинської Америки.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.