Інституційна криза в ОБСЄ подолана

18 Jul, 2017 | Володимир Денисюк | старший аналітик групи Geostrategy
OSCE logo

Парламентська Асамблея ОБСЄ нарешті переобрала керівництво цієї впливової міжнародної організації.

Під час останньої сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ нарешті було вирішено питання про заповнення ключових керівних посад.

Так, Крістін Муттонен (Австрія) була обрана на посаду Президента ПА ОБСЄ, яка виконуватиме свої функції до наступної щорічної сесії у 2018 року. На посади Віце-президентів ПА ОБСЄ було обрано Маріетту Тідеі (Італія), Роджера Вікера (США), Маргарету Седерфельт (Швеція) та переобрано Віктора Пауля Добре (Румунія).

Доріс Барнетт (ФРН) було переобрано на посаду Скарбника Асамблеї.

Було сформовано склад загального Комітету ПА ОБСЄ з політичних питань і безпеки: Філіпо Ломбарді (Швейцарія) - голова Комітету, Гульєльмо Піччі (Італія) – заступник голови комітету, Крістіан Вігенін (Болгарія) – доповідач; Загальний Комітет ПА ОБСЄ з економічних питань, науки, технологій і навколишнього середовища: Нільса Сена (Португалія) – голова комітету, Софіо Кацарава (Грузія) – доповідач.

Важливо, що заступником голови Загального Комітету ПА ОБСЄ з економічних питань, науки, технологій і навколишнього середовища було переобрано Голову Постійної делегації ВРУ в ПА ОБСЄ А.Герасимова.

Загальний Комітет ПА ОБСЄ з демократії, прав людини та гуманітарних питань очолив Ігнасіо Санчес Амор (Іспанія), Івана Добесова (Чеська Республіка) – заступник голови, Кіріакос Хаджиянні (Кіпр) – доповідач.

Президент ПА ОБСЄ К.Муттонен здійснила також такі призначення:

1) Лауринас Кащюнас (Литва) – заступник голови Спеціального комітету ПА ОБСЄ з питань міграції (Спецкомітет, який було створено у лютому 2016 р., виконує функцію контактного пункту з діяльності ПА ОБСЄ у сфері міграції в усіх трьох вимірах ОБСЄ. Очолює Спецкомітет Філіпо Ломбарді (Швейцарія);

2) Паскаль Алізар (Франція) – Спеціальний представник ПА ОБСЄ у сердземноморських справах (on Mediterranean Affairs).

Tags: ОБСЕ
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.