ЄС: заява щодо трагедії МН-17

18 Jul, 2017 | |

17 липня оприлюднено декларацію Високого представника ЄС Ф.Могеріні від імені ЄС щодо третьої річниці збиття авіалайнеру МН17.

ЄС та держави-члени Євросоюзу підтвердили свою повну підтримку роботі Об'єднаної слідчої групи (ОСГ) та привітали прогрес, що був досягнутий протягом останнього року. Враховуючи продовження роботи слідчої групи вкрай важливим є забезпечення належних умов для того, щоб слідчі могли незалежно та ретельно виконувати свою роботу. ЄС вітає здійснені зацікавленими країнами заходи, спрямовані на забезпечення ефективного розслідування, а також обрання юрисдикції Нідерландів, яка вбудована у систему міжнародного співробітництва та допомоги, як важливі кроки на шляху притягнення винних до відповідальності.

Наголошується, що для притягнення винних до відповідальності розслідування потребуватиме постійної підтримки міжнародного співтовариства. У цьому контексті, ЄС очікує, що всі держави, які можуть сприяти розслідуванню та кримінальному переслідуванню відповідальних за цей злочин, вчинять усі необхідні дії, як того вимагає Резолюція Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй № 2166.

У декларації також висловлюється глибоке співчуття ЄС та держав-членів родинам та близьким загиблих.

Tags: ЄС MH17
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?