Казахстан, Китай: пішов перший газ

17 Oct, 2017 | |

16 жовтня вперше природний газ з Казахстану почали транспортувати до Китаю на відстань близько трьох тисяч кілометрів. На шляху трубопроводу побудовано більше 10 найпотужніших компресорних станцій.

Згідно з договором купівлі-продажу, який підписали АТ «КазТрансГаз» і компанія «PetroChina International Company Limited», протягом року в Піднебесну буде експортовано 5 млрд. кубометрів казахстанського газу. Ресурсною базою слугуватимуть родовища на заході Казахстану, в тому числі Кашаган, також буде використано запаси підземних газосховищ. Місцем прийому газу китайською стороною визначено прикордонний пункт «Хоргос».

«Історично казахстанський газ поставлявся в Європу через Російську Федерацію і дуже важливо, що зараз у Казахстану з'явилася альтернатива» про це на церемонії пуску заявив Міністр енергетики Республіки Казахстан Канат Бозумбаев. «Ми маємо технічну можливість і пропускну здатність газопроводів, щоб поставляти і 10 мільярдів кубометрів. І це стало початком нової віхи розвитку вітчизняної газової галузі» додав він.

На сьогодні Казахстанська газова галузь є однією з найсучасніших і технічно оснащених в Центрально-Азіатському регіоні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.