Туреччина:перші елементи С-400 прибули на авіабазу біля Анкари

12 Jul, 2019 | |

У заяві Міністерства оборони Туреччини повідомило, що "першу партію техніки" систем протиповітряної оборони С-400 доставлено з Росії на авіабазу Мюртед біля столиці Анкари транспортними літаками.

Загальна сума угоди більш ніж 2 мільярди доларів. Ця угода є першою такою угодою між Росією та та країною членом НАТО. В НАТО також висловили занепокоєння, що Туреччина наближається до сфери впливу Москви.

С-400 («Тріумф», спочатку — С-300ПМ3, індекс УВ ППО — 40Р6, за кодифікацією НАТО — SA-21 Growler, буквально «Буркотун») — російська зенітно-ракетна система великого і середнього радіусу дії, зенітний ракетний комплекс (ЗРК) нового покоління. Створений для ураження всіх сучасних і перспективних засобів повітряно-космічного нападу — літаків-розвідників, літаків стратегічної та тактичної авіації, тактичних, оперативно-тактичних балістичних ракет, балістичних ракет середньої дальності, гіперзвукових цілей, встановлювачів перешкод, літаків радіолокаційного дозору і наведення та інших

Сполучені Штати настійно закликали Туреччину відмовитися від угоди, попереджали країну про те, що вона буде стикатися з економічними санкціями з боку Америки, якщо вона продовжуватиме покупку. Також було повідомлено що Туреччині не буде дозволено брати участь у програмі виробництва високотехнологічних винищувачів F-35.

Туреччина відмовилася піддатись тиску з боку США, наполягаючи на тому, що вибір того, яке оборонне обладнання буде придбано, є питанням національного суверенітету.

"Ми завжди говорили щодо угода про С-400, буде завершена, і процес продовжує прогресувати", - заявив журналістам турецький міністр закордонних справ Мевлут Чавушоглу. "Немає ніяких проблем, і процес продовжуватиметься здоровим шляхом".

США вже припинили підготовку турецьких льотчиків на F-35 і до кінця липня дали Анкарі час вивести свій персонал з США.

Туреччина стверджує, що вона виконала всі свої фінансові зобов'язання щодо програми F-35 і не може бути виключена з проекту.

Туреччина відмовилася повідомити, де вона має намір розгорнути С-400. У турецьких ЗМІ повідомлялося, що знадобитися час до жовтня, щоб система повністю функціонувала.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: