Китай: супутникові знімки кажуть правду про COVID-19

16 Jun, 2020 | |

Наочні зміни у русі транспорту біля лікарень в Ухані від серпня 2019 року дозволяють припускати, що коронавірус поширився цим китайським містом до того, як про це стало відомо.

Такими є висновки дослідників з Гарвардського університету, які вивчали фото з супутників, що свідчать про активізацію руху транспорту біля лікарень у китайському місті Ухань від серпня до грудня минулого року.

Піки руху збігаються у часі з активним пошуком в інтернеті інформації щодо таких симптомів, як кашель та діарея.

Китай назвав дослідження "сміховинними" та заснованими на "упередженій" інформації.

Вважають, що перші випадки коронавірусу з'явилися у Китаї десь у листопаді.

31 грудня 2019 року китайська влада повідомила ВООЗ про низку випадків пневмонії невідомого походження.

"Очевидно, ще задовго до того часу, який раніше вважали початком поширення нового коронавірусу, вже існувало певне соціальне занепокоєння", - розповів доктор Джон Бронштейн.

Що показало дослідження?

Дослідники вивчали дані з платного супутникового ресурсу, які показували рух транспорту біля п'яти лікарень в Ухані, порівнюючи фото, зроблені наприкінці літа та восени 2018 із тим самим періодом 2019 року.

Наприклад, у жовтні 2018 року, дослідники нарахували 171 машини, припаркованих біля найбільшої лікарні в Вухані. Рік по тому, у жовтні 2019 на тому самому місці було 285 машин - на 67% більше.

Одночасно з цим у китайському інтернет-пошуковику активізовувався пошук симптомів, які згодом визначили як ознаки нового коронавірусу.

"Це свідчить про накопичення інформації щодо того, що щось відбувалося в Ухані в той час", - каже доктор Бронштейн.

За його словами, багато чого ще треба з'ясувати, аби повністю зрозуміти, як розгортаються спалахи таких хвороб і поширюються серед населення. А те, що наразі з'ясували вчені, - лише ще одна частинка доказів"

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер
Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України

1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.