США, Росія: результати чергових переговорів

13 Feb, 2022 | |

Президенти США та Росії поговорили втретє від початку цієї зими. Розмова відбулася на тлі повідомлень Білого дому про те, що вторгнення Росії в Україну може статися у будь-який момент. В Кремлі називають ці прогнози "істерією".

Результати зустрічі свідчать - сторони налаштовані продовжувати перемовини. Розмова тривала понад годину.

Президент Байден поговорив з президентом Путіним щодо "ескалації РФ військової напруги на кордонах України".

Як заявили у Білому домі, Байден чітко вказав, що у разі подальшого вторгнення в Україну США разом з союзниками та партнерами дадуть рішучу відповідь та завдадуть швидких та серйозних збитків Росії.

Також Байден наголосив, що подальше вторгнення в Україну призведе до величезних людських страждань та зменшить авторитет Росії.

"Президент Байден чітко вказав Путіну, що попри відданість США дипломатичним перемовинам, спільно з союзниками та партнерами готові до інших сценаріїв", - йдеться у заяві.

Після розмови російську версію подій озвучив помічник Путіна Юрій Ушаков.

За його словами, Путін занепокоївся через те, що західні країни "накачують" Україну сучасною зброєю, чим нібито провокують Київ до провокацій на Донбасі.

Також, за версією Путіна, Україна саботує виконання мінських угод, а західні країни через це тиснуть на Київ недостатньо.

Байден розповів Путіну низку думок, які б могли врахувати безпекові занепокоєння Росії. Натомість Путін сказав, що Москва їх врахує, але вони не зачіпають головних ініціатив Росії.

"Під час розмови Путін та Байден домовились продовжити контакти між офіційними особами двох країн з різних напрямків", - додав Ушаков.

Хоча російська сторона не дала чіткої відповіді, як буде діяти щодо України.

Росія найближчим часом оголосить, що має зробити після аналізу відповідей США та НАТО на її пропозиції щодо гарантій безпеки, заявили у Кремлі.

"Було сказано, що ми вже практично завершили міжвідомче опрацювання наших можливих дій, і про це буде оголошено найближчим часом", - сказав помічник президента РФ Юрій Ушаков за підсумками телефонної розмови президентів.

Таким чином він відповів на запитання, чи позначила Росія, що вона має намір робити у разі провокації української влади щодо Донбасу.

Саме такими можливими провокаціями у Росії обґрунтовують можливе майбутнє загострення.

Хоча Україна чітко заявляє про відсутність намірів наступати на Донбасі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.