Польща, Данія: лідери обговорили європейський "залізний купол"
На нещодавній зустрічі прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск та його данська колега Метте Фредеріксен обговорили плани щодо колективної системи протиповітряної оборони для захисту європейських міст від повітряних атак у разі війни.
Концепція, натхненна відомою ізраїльською системою протиповітряної оборони "Залізний купол", символізує надійний захисний щит, здатний перехоплювати та нейтралізувати ракети, що наближаються, та інші повітряні загрози.
https://x.com/PremierRP/status/1779916056414314910
Заява Туска прозвучала після зустрічі з Фредеріксен у Польщі, де обидва лідери обговорили терміновість такого оборонного механізму для Європи.
"Радий, що прем'єр-міністр позитивно відреагував на пропозицію Польщі долучитися до проєкту створення ефективного "Залізного купола" для захисту європейського неба від потенційних ракетних атак", - заявив Туск.
Реагування на нові загрози
Дональд Туск прокоментував питання допомоги Україні, а потім зазначив, що Європа також є "небезпечною зоною".
Пропозицію щодо загальноєвропейської системи протиповітряної оборони вперше висунув канцлер Німеччини Олаф Шольц наприкінці 2022 року.
Раніше Шольц підрахував, що розробка такої системи може зайняти приблизно п'ять років.
Система має на меті забезпечити колективний щит для європейських міст.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: