Крим: «Єдина Росія» лідирує на виборах

15 Sep, 2014 | |

Партія "Єдина Росія" набирає 70,7% голосів на проведених у неділю виборах депутатів парламенту Криму, анексованого Росією в березні.

В неділю у 84 регіонах Росії пройшли вибори до місцевих органів влади: в 30 суб'єктах обирали губернаторів, в 14 - депутатів законодавчих зборів.

Згідно з попередніми результатами, в тих регіонах, де обирали нових голів, лідирують чинні керівники; всі вони - висуванці від "Єдиної Росії".

Явка виборців на виборах у Криму ввечері в неділю склала трохи більше 45% від загальної кількості виборців, тобто на виборчі дільниці прийшли майже 613 тис. людей.

Прем'єр-міністр і голова партії "Єдина Росія" Дмитро Медведєв назвав результат виборів свідченням довіри виборців до партії влади Росії.

"Для нас дуже важливі відомості щодо виборів з республіки Крим, тому що це перші вибори після возз'єднання з Росією. Дуже важливо, що наша партія за досить короткий період часу змогла пояснити людям свої завдання, свої цілі і отримала таку підтримку", - заявив пан Медведєв після завершення голосування в Криму.

 

"Нелегітимні вибори"

До держради Криму проходить також ЛДПР з результатом 8,38%. Комуністична партія, за попередніми даними, набирає 4,34%, партія "Родина" - 3,05%, результати інших восьми партій, що брали участь у виборах, не перевищують 2%.
Україна вже назвала організовані Росією вибори в Криму нелегітимними. У міністерстві закордонних справ країни заявили, що результати виборів в анексованому Криму будуть нікчемними і не будуть мати жодних наслідків з юридично-правової точки зору.

Явка виборців на виборах у Криму ввечері в неділю склала трохи більше 45%
"Автономна республіка Крим та місто Севастополь були, є і залишатимуться невід'ємною частиною суверенної Української держави, на яку поширюється дія Конституції та законів України", - йдеться в заяві українського відомства.
Голова кримського виборчкому Михайло Малишев повідомив, що виборча комісія отримала "близько шести" скарг.

"Скарги в основному носили рекомендаційний характер. Були кілька скарг на конкретні порушення", - зазначив пан Малишев.

Вибори до Московської міської думи

У Москві, де в неділю проходило голосування за новий склад депутатів міської думи, лідирує чинний віце-спікер Мосміськдуми Андрій Метельський.
Він помітно випереджає своїх конкурентів у боротьбі за пост голови міського парламенту - чинного спікера Володимира Платонова, онука лідера КПРФ Леоніда Зюганова, співачку Надію Бабкіну і актора Леоніда Ярмольника, що представляє партію "Громадянська платформа".

За результатами виборів "впевнено лідирують кандидати в депутати від "Єдиної Росії" і самовисуванці, підтримувані нею", повідомляє Мосміськвиборчком.
Загалом до Мосміськдуми пройшли 28 кандидатів від партії "Єдина Росія", п'ять - від КПРФ, по одному від "Родини" і ЛДПР і ще 10 самовисуванців, яких підтримувала "Єдина Росія".

За даними Мосміськвиборчкому, явка на недільних виборах в Москві склала 21,04%.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: