Крим: «Єдина Росія» лідирує на виборах

15 Sep, 2014 | |

Партія "Єдина Росія" набирає 70,7% голосів на проведених у неділю виборах депутатів парламенту Криму, анексованого Росією в березні.

В неділю у 84 регіонах Росії пройшли вибори до місцевих органів влади: в 30 суб'єктах обирали губернаторів, в 14 - депутатів законодавчих зборів.

Згідно з попередніми результатами, в тих регіонах, де обирали нових голів, лідирують чинні керівники; всі вони - висуванці від "Єдиної Росії".

Явка виборців на виборах у Криму ввечері в неділю склала трохи більше 45% від загальної кількості виборців, тобто на виборчі дільниці прийшли майже 613 тис. людей.

Прем'єр-міністр і голова партії "Єдина Росія" Дмитро Медведєв назвав результат виборів свідченням довіри виборців до партії влади Росії.

"Для нас дуже важливі відомості щодо виборів з республіки Крим, тому що це перші вибори після возз'єднання з Росією. Дуже важливо, що наша партія за досить короткий період часу змогла пояснити людям свої завдання, свої цілі і отримала таку підтримку", - заявив пан Медведєв після завершення голосування в Криму.

 

"Нелегітимні вибори"

До держради Криму проходить також ЛДПР з результатом 8,38%. Комуністична партія, за попередніми даними, набирає 4,34%, партія "Родина" - 3,05%, результати інших восьми партій, що брали участь у виборах, не перевищують 2%.
Україна вже назвала організовані Росією вибори в Криму нелегітимними. У міністерстві закордонних справ країни заявили, що результати виборів в анексованому Криму будуть нікчемними і не будуть мати жодних наслідків з юридично-правової точки зору.

Явка виборців на виборах у Криму ввечері в неділю склала трохи більше 45%
"Автономна республіка Крим та місто Севастополь були, є і залишатимуться невід'ємною частиною суверенної Української держави, на яку поширюється дія Конституції та законів України", - йдеться в заяві українського відомства.
Голова кримського виборчкому Михайло Малишев повідомив, що виборча комісія отримала "близько шести" скарг.

"Скарги в основному носили рекомендаційний характер. Були кілька скарг на конкретні порушення", - зазначив пан Малишев.

Вибори до Московської міської думи

У Москві, де в неділю проходило голосування за новий склад депутатів міської думи, лідирує чинний віце-спікер Мосміськдуми Андрій Метельський.
Він помітно випереджає своїх конкурентів у боротьбі за пост голови міського парламенту - чинного спікера Володимира Платонова, онука лідера КПРФ Леоніда Зюганова, співачку Надію Бабкіну і актора Леоніда Ярмольника, що представляє партію "Громадянська платформа".

За результатами виборів "впевнено лідирують кандидати в депутати від "Єдиної Росії" і самовисуванці, підтримувані нею", повідомляє Мосміськвиборчком.
Загалом до Мосміськдуми пройшли 28 кандидатів від партії "Єдина Росія", п'ять - від КПРФ, по одному від "Родини" і ЛДПР і ще 10 самовисуванців, яких підтримувала "Єдина Росія".

За даними Мосміськвиборчкому, явка на недільних виборах в Москві склала 21,04%.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.