Індія: прем'єр-міністр Моді підтвердив участь у самітах G-7 та саміті миру
Прем'єр-міністр Моді підтвердив зобов'язання Індії брати участь у важливих самітах, спрямованих на просування глобального порядку денного миру, безпеки та розвитку. Він зробив цю заяву, посилаючись на запрошення взяти участь як у зустрічі G-7, так і на майбутньому саміті миру наступного місяця.
Прем'єр-міністр сказав, що Індія «резонуватиме з голосом Глобального Півдня» на цих самітах, щоб сформувати глобальний дискурс і просувати бачення розвитку, орієнтованого на людину, і процвітаючого та мирного світу.
"Рівень участі буде фактором часу, логістики та паралельних зобов'язань", - сказав Моді у відповідь на запитання про те, чи буде він присутній на двох багатосторонніх зустрічах.
Італія прийматиме саміт G-7 з 13 по 15 червня, а саміт миру в Україні пройде у Швейцарії з 15 по 16 червня. Моді сказав, що запрошення, надіслані Індії взяти участь у самітах, є визнанням її важливості та внеску в міжнародні справи.
"Це відображає потужну глобальну взаємодію, яку ми маємо відповідно до нашої філософії Васудхайва Кутумбакам (світ – одна сім'я)", – сказав прем'єр-міністр. "Індія братиме участь у всіх важливих самітах, які просувають порядок денний глобального миру, безпеки та розвитку", - сказав Моді.
У червні заплановані мирні переговори щодо України, на яких Київ прагнув від Індії відігравати конструктивну роль у відносинах з Росією. Раніше в березні, коли міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав Нью-Делі, він зустрівся зі своїм індійським колегою доктором С. Джайшанкаром і закликав його взяти участь у саміті, на який Москва не була запрошена. Після зустрічі Кулеба заявив: "Ми приділили особливу увагу формулі миру". «У Нью-Делі провів щирі та всебічні розмови з @DrSJaishankar про українсько-індійські двосторонні відносини, ситуацію в наших регіонах та глобальну безпеку. Ми приділили особливу увагу формулі миру та наступним крокам на шляху її реалізації", - сказав він.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе
Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Росіяни не будуть дотримуватися угод
Ельмар Брок, депутат ХДС
Депутат від ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.