Вибори до Європарламенту: група «Патріоти за Європу»

Після виборів до Європарламенту у червні 2024 року третю за чисельністю групу в ньому - "Патріоти за Європу" - сформували націонал-консерватори та євроскептики. Деякі з них скептично або відверто опозиційно ставляться до допомоги Україні у війні.
У цього альянсу поки що немає шансів переломити розклад сил в Європарламенті на свою користь, проте він може впливати на позиції окремих країн Європи і просувати плани замирення з Росією, адвокатом яких зараз виступає Віктор Орбан.
Це впливовий альянс, який став третьою силою в Європарламенті і відтіснив на четверту позицію європейських консерваторів, до яких належить партія Джорджі Мелоні і польська «Право і справедливість».
Дійсно, раніше найбільшою групою євроскептиків були саме Європейські консерватори і реформісти, в яких домінували прихильники Мелоні і Ярослава Качинського - політиків, які не сумнівалися в необхідності надання воєнної допомоги Україні. З формуванням "Патріотів за Європу" вони втрачають "пальму першості".
Групу "Патріоти за Європу" 30 червня створили партія "Фідес-Угорський громадянський союз" прем’єра Угорщини Віктора Орбана, партія ANO колишнього прем’єра Чехії Андрія Бабіша і ультраправа австрійська партія свободи. Вони ухвалили "Патріотичний маніфест за європейське майбутнє", в якому виступають проти подальшого посилення повноважень інституцій Європейського Союзу.
Згодом до них приєдналися французьке "Національне об’єднання" Марін Ле Пен, італійська "Ліга" Маттео Сальвіні, бельгійській "Фламандський інтерес", іспанська Vox ("Голос") і португальська Chega ("Досить"), Данська народна партія.
З цих партій при владі зараз перебуває лише Фідес в Угорщині, нідерландська Партія свободи і італійська "Ліга" - як учасники в урядових коаліціях.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.