Польща: підписано угоди з Boeing і GE на гелікоптери Apache
Міністерство оборони Польщі уклало компенсаційні угоди з Boeing та General Electric на загальну суму близько 255 мільйонів доларів, що є частиною більшої угоди на суму 12 мільярдів доларів для придбання 96 вертольотів AH-64E Apache.
Контракт з Boeing на суму 102 мільйони доларів передбачає підтримку технічного обслуговування AH-64E Apache. Угода з General Electric, вартістю 135 мільйонів доларів, охоплює технічне обслуговування двигунів GE T700, які також встановлені на інших вертольотах польської армії, зокрема на S70 Black Hawk.
Очікується, що замовлення на 96 AH-64E незабаром підпише Варшава, а поставка літаків очікується між 2028 і 2032 роками.
"Польська армія збирається придбати ці вертольоти, які дійсно зміцнять нашу готовність, нашу безпеку перед обличчям того, що відбувається за межами Республіки Польща, я маю на увазі війну в Україні", - заявив заступник міністра оборони Польщі Павел Бейда.
AH-64E Apache Guardian є найновішим і найдосконалішим варіантом серії ударних вертольотів AH-64 Apache. Він оснащений модернізованими двигунами та новими композитними лопатями ротора.
Ці вертольоти замінять і розширять флот Польщі з приблизно 30 бойових кораблів Мі-24 радянського виробництва. Ініційована у 2014 році програма «Крук» мала на меті знайти заміну застарілим польським ударним вертольотам.
У програмі розглядалися п'ять вертольотів: Airbus Tiger, Leonardo AW249, TAI T129, Boeing AH-64E і Bell AH-1Z. До квітня 2022 року пропозиції Boeing та Bell потрапили до шорт-листа, а 8 вересня 2022 року Польща офіційно обрала Boeing AH-64E, значно збільшивши обсяг замовлення з 32 до 96 машин.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок, депутат ХДС
Депутат від ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.
Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.