Країни B9 закликають до створення інтегрованої системи ППО для протидії російській загрозі

Країни НАТО, що входять до Бухарестської дев'ятки (B9), зібрані у столиці Румунії 18 вересня, закликали до створення "спільної системи протиповітряної оборони" як відповідь на російські "повільні літаючі об'єкти" (безпілотники), які все більше порушують повітряний простір союзників під час атак на Україну.
«Це нова реальність, яку не можна залишити без уваги. Нам потрібна колективна відповідь в рамках НАТО на виклики, пов'язані з сучасною зброєю і технологіями, в тому числі шляхом посилення наших можливостей виявляти, ідентифікувати і, в разі необхідності, вражати низько і повільно літаючі об'єкти", - йдеться у спільній заяві країн B9.
Формат В9 включає дев'ять членів НАТО та ЄС з Центральної та Східної Європи: Румунію, Болгарію, Угорщину, Словаччину, Чехію, Польщу, Литву, Латвію та Естонію.
"Держави B9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО в Польщі, Румунії та Латвії, а також ескалацією напруженості вздовж кордонів НАТО", - заявив міністр оборони Румунії Ангел Тільвар, якого цитує Kyiv Independent під час брифінгу для преси після зустрічі B9 у Бухаресті.
Підписанти В9 закликають до консолідації інтегрованої системи протиповітряної оборони НАТО в регіоні.
«Ми підтримуємо ініціативи з використання усіх наявних можливостей і ресурсів в рамках ЄС і НАТО для посилення європейських сил і засобів протиповітряної і протиракетної оборони. Ми знову наголошуємо на необхідності повного дотримання Росією міжнародного права, включаючи недоторканність повітряного простору НАТО", - йдеться у заяві.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.