Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

12 Mar, 2013 | Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія) |
Адріан Северин (Adrian Severin)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Я не маю права говорити від імені Президента країни чи членів уряду, але, наскільки мені відомо, Румунія підтримує підписання і ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС без виконання з боку України будь-яких додаткових умов. Я особисто працював над цією позицією Румунії і не раз доносив свою думку до тих представників влади у моїй країні, які приймають політичні рішення. Вони її підтримують і поділяють. Проте треба брати до уваги те внутрішньополітичне протистояння, яке триває наразі у Румунії. Мене не здивує, якщо ця позиція буде змінена. Проте зараз офіційний Бухарест дотримується думки про те, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом повинна бути підписана і ратифікована якомога швидше. Тобто у 2013 році.

 

Якщо ми завершили роботу над цим документом, то це означає, що все необхідне вже в ньому зафіксовано. Навіщо висувати додаткові умови, які виходять поза рамки Угоди? Все дуже просто: або Угода є, або її немає. Якщо вона є, давайте її підпишемо, ратифікуємо і почнемо втілювати у життя якнайшвидше. Якщо щось залишилося невирішеним, треба провести переговори і внести додаткові пункти в угоду, а вже після цього її підписувати.

 

Я не розумію, як так сталося: ми працювали над документом про Асоціацію з Україною, дійшли згоди з усіх пунктів, а тепер ми кажемо: «Якщо хочете підписати угоду і ратифікувати, треба виконати ще кілька умов». На мою думку, такий підхід є нераціональним і абсолютно непродуктивним. Ні про які додаткові чи паралельні вимоги підписання і ратифікації, окрім тих, які вже закладені в тексті угоди, не може йти мови!

Натомість ми повинні привітати одне одного, що ми нарешті завершили роботу над цим документом, оскільки нам вдалося дійти згоди з багатьох складних питань.

 

Всі визнають: ось вона, ця угода, узгоджений, готовий текст, і ми можемо дати йому життя, користуватися усіма його плодами. Навіщо ж ми самі себе зупиняємо, висуваючи якісь дивні вимоги чи умови, які не входять до тексту документу, але які треба виконати для того, щоб угода була підписана.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.