Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції,
Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Пане Карле, що Ви можете сказати про причетність «Газпрому» до фінансування в Європі антисланцевої кампанії.
-Це на сто відсотків є неправдою і повною брехнею. Натомість правдою є те, що всі дослідницькі звіти, у яких говориться, що видобуток сланцевого газу є безпечним, повністю профінансовані компаніями, які займаються цим видобутком.
Я із впевненістю стверджую, що «Газпром» тут ні до чого тому, що під час роботи над текстом Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу, я зі своїми колегами зустрічався з представниками організацій, які проводять антисланцеві кампанії, у 23 країнах ЄС. Всі ці організації були надзвичайно бідними.
Ми допомогли їм профінансувати зйомки освітнього ролика у рамках цієї кампанії, бо вони не могли цього зробити, навіть об’єднавши всі свої зусилля.
У Швеції, наприклад, така організація має трошки грошей, але тільки тому, що земля, на якій хотіли пробурити перші свердловини для розвідки сланцевого газу, виявилася власністю місцевого герцога. Він зовсім не зрадів такому факту і профінансував антисланцеву кампанію, щоб врятувати свою землю.
Так що повірте, організації, які борються проти розгортання видобутку сланцевого газу в Європі – надзвичайно бідні, з обмеженими фінансовими ресурсами.
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.
Допомога для України буде
Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.