Які фактори, окрім «справи Тимошенко», ускладнюють переговори з Євросоюзом щодо Угоди про асоціацію?

27 Oct, 2011 | |

Політичні події навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відбуваються таким чином, що виникає враження присутності певних особистих образ на Україну з боку таких держав як Федеративна Республіка Німеччина та Французька Республіка. 

З урахуванням геополітичної важливості підписання / парафування вже у 2011 році Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, група «Geostrategy» аналізує ситуацію, яка має місце на завершальному етапі переговорного процесу.

Експерти групи дійшли наступних висновків:

1. Затриманням в міжнародному аеропорту Бориспіль буквально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича 30 серпня 2010 року до Берліну представника німецького «фонду Конрада Аденауера» Ніко Ланге серйозно зіпсувало відносини нової української влади з Німеччиною. При цьому необхідно враховувати той факт, що Німеччина ніколи не відрізнялася особливо прихильним ставленням до України. А цей, на думку німецької сторони, прикрий випадок вніс небажаний дисонанс в німецько-українські відносини. Станом на кінець цього року двосторонні відносини між країнами продовжують залишатися напруженими.  

2. Інформація про нібито незадоволення офіційного Києва критичними зауваженнями Посла Франції в Україні Жака Фора щодо судового розгляду справи колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко так само внесла напругу в українсько-французькі відносини. Незрозуміла ситуація з нібито відкликанням Жака Фора з України лише погіршила ситуацію. Париж, як і Берлін, традиційно вважаються нелегкими партнерами Києва у розгляді важливих безпекових та геополітичних питань, особливо тих що заторкують інтереси Російської Федерації. 

3. 13 травня 2011 року Міністерство закордонних справ України повідомило про рішення оголосити персонами нон-грата двох співробітників Посольства Чехії в Україні, у результаті чого зросли ризики незакріплення у тексті Угоди про асоціацію європейської перспективи України. Не виключається, що Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле – громадянин Чеської Республіки – міг на особистісному рівні переглянути своє позитивне ставлення до української переговірної команди.

Ці події не лише ускладнили двосторонні відносини України з Німеччиною та Французькою Республікою та продовжують негативним чином позначатися на переговорному процесі, але й значно обмежили зовнішньополітичні маневри нинішнього керівництва України.

27.10.2011

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND