Які фактори, окрім «справи Тимошенко», ускладнюють переговори з Євросоюзом щодо Угоди про асоціацію?

27 Oct, 2011 | |

Політичні події навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відбуваються таким чином, що виникає враження присутності певних особистих образ на Україну з боку таких держав як Федеративна Республіка Німеччина та Французька Республіка. 

З урахуванням геополітичної важливості підписання / парафування вже у 2011 році Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, група «Geostrategy» аналізує ситуацію, яка має місце на завершальному етапі переговорного процесу.

Експерти групи дійшли наступних висновків:

1. Затриманням в міжнародному аеропорту Бориспіль буквально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича 30 серпня 2010 року до Берліну представника німецького «фонду Конрада Аденауера» Ніко Ланге серйозно зіпсувало відносини нової української влади з Німеччиною. При цьому необхідно враховувати той факт, що Німеччина ніколи не відрізнялася особливо прихильним ставленням до України. А цей, на думку німецької сторони, прикрий випадок вніс небажаний дисонанс в німецько-українські відносини. Станом на кінець цього року двосторонні відносини між країнами продовжують залишатися напруженими.  

2. Інформація про нібито незадоволення офіційного Києва критичними зауваженнями Посла Франції в Україні Жака Фора щодо судового розгляду справи колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко так само внесла напругу в українсько-французькі відносини. Незрозуміла ситуація з нібито відкликанням Жака Фора з України лише погіршила ситуацію. Париж, як і Берлін, традиційно вважаються нелегкими партнерами Києва у розгляді важливих безпекових та геополітичних питань, особливо тих що заторкують інтереси Російської Федерації. 

3. 13 травня 2011 року Міністерство закордонних справ України повідомило про рішення оголосити персонами нон-грата двох співробітників Посольства Чехії в Україні, у результаті чого зросли ризики незакріплення у тексті Угоди про асоціацію європейської перспективи України. Не виключається, що Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле – громадянин Чеської Республіки – міг на особистісному рівні переглянути своє позитивне ставлення до української переговірної команди.

Ці події не лише ускладнили двосторонні відносини України з Німеччиною та Французькою Республікою та продовжують негативним чином позначатися на переговорному процесі, але й значно обмежили зовнішньополітичні маневри нинішнього керівництва України.

27.10.2011

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.