Які фактори, окрім «справи Тимошенко», ускладнюють переговори з Євросоюзом щодо Угоди про асоціацію?

27 Oct, 2011 | |

Політичні події навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відбуваються таким чином, що виникає враження присутності певних особистих образ на Україну з боку таких держав як Федеративна Республіка Німеччина та Французька Республіка. 

З урахуванням геополітичної важливості підписання / парафування вже у 2011 році Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, група «Geostrategy» аналізує ситуацію, яка має місце на завершальному етапі переговорного процесу.

Експерти групи дійшли наступних висновків:

1. Затриманням в міжнародному аеропорту Бориспіль буквально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича 30 серпня 2010 року до Берліну представника німецького «фонду Конрада Аденауера» Ніко Ланге серйозно зіпсувало відносини нової української влади з Німеччиною. При цьому необхідно враховувати той факт, що Німеччина ніколи не відрізнялася особливо прихильним ставленням до України. А цей, на думку німецької сторони, прикрий випадок вніс небажаний дисонанс в німецько-українські відносини. Станом на кінець цього року двосторонні відносини між країнами продовжують залишатися напруженими.  

2. Інформація про нібито незадоволення офіційного Києва критичними зауваженнями Посла Франції в Україні Жака Фора щодо судового розгляду справи колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко так само внесла напругу в українсько-французькі відносини. Незрозуміла ситуація з нібито відкликанням Жака Фора з України лише погіршила ситуацію. Париж, як і Берлін, традиційно вважаються нелегкими партнерами Києва у розгляді важливих безпекових та геополітичних питань, особливо тих що заторкують інтереси Російської Федерації. 

3. 13 травня 2011 року Міністерство закордонних справ України повідомило про рішення оголосити персонами нон-грата двох співробітників Посольства Чехії в Україні, у результаті чого зросли ризики незакріплення у тексті Угоди про асоціацію європейської перспективи України. Не виключається, що Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле – громадянин Чеської Республіки – міг на особистісному рівні переглянути своє позитивне ставлення до української переговірної команди.

Ці події не лише ускладнили двосторонні відносини України з Німеччиною та Французькою Республікою та продовжують негативним чином позначатися на переговорному процесі, але й значно обмежили зовнішньополітичні маневри нинішнього керівництва України.

27.10.2011

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.