Які фактори, окрім «справи Тимошенко», ускладнюють переговори з Євросоюзом щодо Угоди про асоціацію?

27 Oct, 2011 | |

Політичні події навколо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відбуваються таким чином, що виникає враження присутності певних особистих образ на Україну з боку таких держав як Федеративна Республіка Німеччина та Французька Республіка. 

З урахуванням геополітичної важливості підписання / парафування вже у 2011 році Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, група «Geostrategy» аналізує ситуацію, яка має місце на завершальному етапі переговорного процесу.

Експерти групи дійшли наступних висновків:

1. Затриманням в міжнародному аеропорту Бориспіль буквально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича 30 серпня 2010 року до Берліну представника німецького «фонду Конрада Аденауера» Ніко Ланге серйозно зіпсувало відносини нової української влади з Німеччиною. При цьому необхідно враховувати той факт, що Німеччина ніколи не відрізнялася особливо прихильним ставленням до України. А цей, на думку німецької сторони, прикрий випадок вніс небажаний дисонанс в німецько-українські відносини. Станом на кінець цього року двосторонні відносини між країнами продовжують залишатися напруженими.  

2. Інформація про нібито незадоволення офіційного Києва критичними зауваженнями Посла Франції в Україні Жака Фора щодо судового розгляду справи колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко так само внесла напругу в українсько-французькі відносини. Незрозуміла ситуація з нібито відкликанням Жака Фора з України лише погіршила ситуацію. Париж, як і Берлін, традиційно вважаються нелегкими партнерами Києва у розгляді важливих безпекових та геополітичних питань, особливо тих що заторкують інтереси Російської Федерації. 

3. 13 травня 2011 року Міністерство закордонних справ України повідомило про рішення оголосити персонами нон-грата двох співробітників Посольства Чехії в Україні, у результаті чого зросли ризики незакріплення у тексті Угоди про асоціацію європейської перспективи України. Не виключається, що Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле – громадянин Чеської Республіки – міг на особистісному рівні переглянути своє позитивне ставлення до української переговірної команди.

Ці події не лише ускладнили двосторонні відносини України з Німеччиною та Французькою Республікою та продовжують негативним чином позначатися на переговорному процесі, але й значно обмежили зовнішньополітичні маневри нинішнього керівництва України.

27.10.2011

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У