Росія, США: проведено переговори між представниками зовнішньополітичних та оборонних відомств

14 Aug, 2013 | |

12 серпня 2013 року у Вашингтоні відбулася зустріч Держсекретаря США Джона КЕРРІ та Міністра закордонних справ РФ Сергія ЛАВРОВА, а також Міністрів оборони США та РФ Ч.Хейгла та С.Шойгу. Після цього було проведено спільні переговори у форматі «2+2».

Під час спільної прес-конференції, що була проведена ще до почату переговорів, Державний секретар США Джон КЕРРІ підкреслив важливість відносин з Росією, але звернув увагу і на «конфліктуючі інтереси». За його словами, для американської Адміністрації, в першу чергу, важливий прогрес у переговорах з приводу ПРО, Афганістану, Північної Кореї та Сирії.
 

Сергій ЛАВРОВ висловив жаль з приводу відмови Президента США Барака ОБАМИ від участі у московському саміті, на якому очікувалось досягнення домовленостей в сфері торгівельно-економічних відносин, боротьби з нарко- та ядерною загрозою, наукового співробітництва в ядерній та енергетичній галузях.
Вже після завершення зустрічей Сергій ЛАВРОВ наголосив на відсутності елементів «холодної війни» у відносинах між державами, назвав «великою помилкою» ставити під сумнів їхні перспективи у зв’язку зі «справою Сноудена», пообіцяв продовжити експертний діалог зі США щодо ПРО та Сирії.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.