Брюссель: ЄС висловлює стурбованість діями Росії стосовно України
20 серпня 2013 року в Брюсселі представник Єврокомісії Джон КЛЕНСІ назвав неприйнятними економічні погрози з боку Росії на адресу України в контексті підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Єврокомісія сумнівається в правомірності підстав для Росії щодо обмеження імпорту українських товарів. При цьому позиція ЄС передбачає, що Угода про асоціацію з ЄС не завадить Україні розвивати конструктивні відносини з Митним Союзом та регіоном ЄврАзЕС, допоки ці відносини базуються на принципах СОТ та не суперечать ЗВТ Україна-ЄС. Представник ЄК додав, що в контексті ЗВТ Україна-ЄС товари ЄС, які будуть експортуватися до України, не можуть претендувати на пільги при реекспорті до Росії відповідно до правил походження. Тому підписання Угоди про ЗВТ із третьою країною не може використовуватися як підстава для запровадження жорсткіших митних процедур.
Окрім того, 20 серпня Голова Комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту Елмор БРОК оприлюднив на своїй веб-сторінці спільну заяву з депутатом ЄП від Польщі, доповідачем ЄП з питань «Східного партнерства» Я.Саріуш-Вольським щодо поточного стану російсько-українських торговельних відносин, в якій охарактеризували його як «торговельну війну з Україною» з метою утримати нашу країну від підписання Угоди про асоціацію із ЄС. Дії росіян автори вважають ворожими не лише відносно України, але й до ЄС. При цьому ЄС визнається зацікавленою стороною конфлікту, який повинен діяти на захист Україну, зокрема, вжити швидких дипломатичних і політичних заходів стосовно Росії, яка підриває договірні засади ЄС зі своїми партнерами, та захистити право України на вільний вибір.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У
План з 5 пунктів відновлення економіки України
Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.