Україна отримає у 2012 році допомогу від США у розмірі 126 мільйонів доларів

22 Nov, 2011 | |

У 2012 році Сполучені Штати Америки виділять фінансову допомогу Україні у загальному розмірі 126 мільйонів 378 тисяч дол. США, що практично на 11 мільйонів більше від коштів, отриманих Україною у 2011 році.
У 2010 та 2011 роках фінансова допомога Сполучених Штатів для України складала близько 120 млн. дол. США.
Це випливає з документів, отриманих Конгресом від Адміністрації американського президента.
Зокрема, передбачається, що у 2012 році 79.1 млн. дол. США із зазначеної суми буде спрямовано на допомогу у реалізації політичних та економічних реформ в Україні. Зазначені кошти будуть переведені з рахунку Допомоги Європі, Євразії та Центральної Азії. 9 млн. дол. США будуть спрямовані на реалізацію військових програм, 33.8 млн. дол. США будуть направлені на програми боротьби зі СНІДом, 1.9 млн. дол. США спрямовуватимуться на різноманітні програми у галузі освіти, а 2.5 млн. дол. США на програми із запобігання розповсюдження  зброї масового знищення та інших небезпечних матеріалів, а також проведення спільних з НАТО та США військових навчань. Окрему увагу у рамках зазначеного на військові цілі бюджету буде також спрямовано на знищення та утилізацію ракет СС-24. 
Значна частина коштів (з 79.1 млн. дол. США), які у 2012 році будуть виділені Сполученими Штатами для України, спрямовуватимуться на завершення реалізації Чорнобильських програм, які передбачають будівництво нового саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС та місць для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
За оцінками фахівців групи «Geostrategy», здійсненими на підставі розрахунків Агентства США з міжнародного розвитку, у період з 1990 року по 2011 рік включно Україна отримала фінансову допомогу Сполучених Штатів у розмірі 3 мільярди 336 млн. дол. США, що складає близько десятої частини щорічного ВВП України.
При цьому важливо зазначити, що загальний бюджет на діяльність Державного департаменту США складе у 2012 році 39 мільярдів 569 мільйонів дол., що практично на 8 мільярдів 593 млн. дол. або на 18% менше від бюджету 2011 року. Це також практично на 11 мільярдів дол. або на 22% менше від суми, яку просила на фінансування свого відомства у 2012 році Держсекретар Гілларі Клінтон.
Така значна економія коштів пов’язана, у першу чергу, зі складними економічними процесами, які продовжуються в США. 

За інформацією групи «Geostrategy», Палата представників Конгресу США у коментарях до бюджету Державного департаменту окремий розділ присвятила Україні. Так, зазначається, що Державний департамент має занепокоїти ситуація, пов’язана із запровадження Урядом України жорстких квот на експорт українського зерна. Таким чином Комітет з асигнувань Палати представників Конгресу США зобов’язав Державного секретаря Гілларі Клінтон порушувати питання щодо експорту зерна під час будь-яких контактів з представниками державної влади України.
Зазначений Комітет також закликав Державного секретаря звертати особливу увагу на реалізацію в Україні проектів у галузі охорони здоров’я.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.