Україна отримає у 2012 році допомогу від США у розмірі 126 мільйонів доларів

22 Nov, 2011 | |

У 2012 році Сполучені Штати Америки виділять фінансову допомогу Україні у загальному розмірі 126 мільйонів 378 тисяч дол. США, що практично на 11 мільйонів більше від коштів, отриманих Україною у 2011 році.
У 2010 та 2011 роках фінансова допомога Сполучених Штатів для України складала близько 120 млн. дол. США.
Це випливає з документів, отриманих Конгресом від Адміністрації американського президента.
Зокрема, передбачається, що у 2012 році 79.1 млн. дол. США із зазначеної суми буде спрямовано на допомогу у реалізації політичних та економічних реформ в Україні. Зазначені кошти будуть переведені з рахунку Допомоги Європі, Євразії та Центральної Азії. 9 млн. дол. США будуть спрямовані на реалізацію військових програм, 33.8 млн. дол. США будуть направлені на програми боротьби зі СНІДом, 1.9 млн. дол. США спрямовуватимуться на різноманітні програми у галузі освіти, а 2.5 млн. дол. США на програми із запобігання розповсюдження  зброї масового знищення та інших небезпечних матеріалів, а також проведення спільних з НАТО та США військових навчань. Окрему увагу у рамках зазначеного на військові цілі бюджету буде також спрямовано на знищення та утилізацію ракет СС-24. 
Значна частина коштів (з 79.1 млн. дол. США), які у 2012 році будуть виділені Сполученими Штатами для України, спрямовуватимуться на завершення реалізації Чорнобильських програм, які передбачають будівництво нового саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС та місць для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
За оцінками фахівців групи «Geostrategy», здійсненими на підставі розрахунків Агентства США з міжнародного розвитку, у період з 1990 року по 2011 рік включно Україна отримала фінансову допомогу Сполучених Штатів у розмірі 3 мільярди 336 млн. дол. США, що складає близько десятої частини щорічного ВВП України.
При цьому важливо зазначити, що загальний бюджет на діяльність Державного департаменту США складе у 2012 році 39 мільярдів 569 мільйонів дол., що практично на 8 мільярдів 593 млн. дол. або на 18% менше від бюджету 2011 року. Це також практично на 11 мільярдів дол. або на 22% менше від суми, яку просила на фінансування свого відомства у 2012 році Держсекретар Гілларі Клінтон.
Така значна економія коштів пов’язана, у першу чергу, зі складними економічними процесами, які продовжуються в США. 

За інформацією групи «Geostrategy», Палата представників Конгресу США у коментарях до бюджету Державного департаменту окремий розділ присвятила Україні. Так, зазначається, що Державний департамент має занепокоїти ситуація, пов’язана із запровадження Урядом України жорстких квот на експорт українського зерна. Таким чином Комітет з асигнувань Палати представників Конгресу США зобов’язав Державного секретаря Гілларі Клінтон порушувати питання щодо експорту зерна під час будь-яких контактів з представниками державної влади України.
Зазначений Комітет також закликав Державного секретаря звертати особливу увагу на реалізацію в Україні проектів у галузі охорони здоров’я.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони