Мексика: оптимістичні прогнози щодо економічного зростання знижуються

03 Oct, 2013 | |

На початку року, новий уряд Мексики на чолі з президентом Енріке Пенья Ньєто прогнозував, що економіка буде рости зі швидкістю більше 3,5%, що на багато краще, ніж в багатьох країнах в регіоні.

Реальне зростання економіки Мексики скоротилось в другому кварталі вперше за чотири роки. Темпи зростання складають близько 1,7%. Деякі приватні економісти кажуть що реальні показники ще нижче.

Раніше чиновники обґрунтовували зменшення зростання до 1,8%, звинувачуючи постійне фінансове сповільнення у Сполучених Штатах, з якою економіка Мексики тісно пов’язана.

За словами міністра фінансів Luis Videgaray, урагани і тропічні шторми, які обрушилися на обидва узбережжя Мексики минулого місяця нанесли серйозного удару по економіці. Під час ураганів загинули близько 150 осіб, знищено сільськогосподарські угіддя та домашня худоба, зруйновано дороги та інша інфраструктура.

У вівторок у офіційний заяві Банк Мексики повідомив, що його щомісячне опитування експертів показало очікування зниження зростання до 1,4%.

Хиткі економічні показники також підриває  насильство яке триває в багатьох регіонах країни.

Уряд наполягає на тому що економіка країни в цілому залишається здоровою, та уникне рецесії і пожвавиться найближчим часом, коли широкі реформи, запропоновані Пенья Ньєто, нарешті будуть прийняті. Вони включають в себе податкові реформи і відкриття державної нафтової монополії для іноземних інвестицій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.