Мексика: оптимістичні прогнози щодо економічного зростання знижуються

03 Oct, 2013 | |

На початку року, новий уряд Мексики на чолі з президентом Енріке Пенья Ньєто прогнозував, що економіка буде рости зі швидкістю більше 3,5%, що на багато краще, ніж в багатьох країнах в регіоні.

Реальне зростання економіки Мексики скоротилось в другому кварталі вперше за чотири роки. Темпи зростання складають близько 1,7%. Деякі приватні економісти кажуть що реальні показники ще нижче.

Раніше чиновники обґрунтовували зменшення зростання до 1,8%, звинувачуючи постійне фінансове сповільнення у Сполучених Штатах, з якою економіка Мексики тісно пов’язана.

За словами міністра фінансів Luis Videgaray, урагани і тропічні шторми, які обрушилися на обидва узбережжя Мексики минулого місяця нанесли серйозного удару по економіці. Під час ураганів загинули близько 150 осіб, знищено сільськогосподарські угіддя та домашня худоба, зруйновано дороги та інша інфраструктура.

У вівторок у офіційний заяві Банк Мексики повідомив, що його щомісячне опитування експертів показало очікування зниження зростання до 1,4%.

Хиткі економічні показники також підриває  насильство яке триває в багатьох регіонах країни.

Уряд наполягає на тому що економіка країни в цілому залишається здоровою, та уникне рецесії і пожвавиться найближчим часом, коли широкі реформи, запропоновані Пенья Ньєто, нарешті будуть прийняті. Вони включають в себе податкові реформи і відкриття державної нафтової монополії для іноземних інвестицій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради