МЗС України продовжує поширювати неправду

08 Dec, 2013 | |

Як і обіцяла у своїх останніх матеріалах група глобальної розвідки Geostrategy, продовжується прискіпливий моніторинг діяльності Міністерства закордонних справ України, пов’язаної із наданням міжнародним партнерам України інформації про перебіг останніх внутрішньополітичних процесів.

ДИВ: Міністр Кожара змушує брехати іноземним державам про події в Києві

 

Після тижневої паузи з Києва до Посольств України знову 7 грудня 2013 року було направлено черговий лист, в додатку до якого міститься розлоге пояснення міністра внутрішніх справ України Віталія ЗАХАРЧЕНКА щодо подій, пов’язаних із проведенням мирних демонстрацій в українській столиці.

Зміст звернення міністра внутрішніх справ дає підстави говорити про те, що влада намагається через українських дипломатів за кордоном нав’язати міжнародним партнерам думку про те, що мирні демонстранти поводяться агресивно, провокуючи тим самим органи правопорядку до застосування сили.

Тим самим вина перекладається не на представників правоохоронних органів, а на мирних демонстрантів. Зокрема, у своїх поясненнях Віталій ЗАХАРЧЕНКО повертається до трагічних подій 1 грудня цього року, які призвели до жорстокого побиття мирних демонстрантів. За інформацією міністра, під час сутичок біля Адміністрації Президента України 156 міліціонерів отримали різні ступені травм, 126 із них було госпіталізовано, а 4 знаходяться у важкому стані. Натомість міністр свідомо замовчує інформацію про долю тих демонстрантів, які зазнали смертельно небезпечних травм від дій міліції 1 грудня 2013 року.

Цікаво, що міністр Віталій ЗАХАРЧЕНКО також дає у своїх коментарях політичну оцінку акцій протесту в Україні.

За словами міністра, на площах вже не звучить тема європейської інтеграції, проте все активніше чуються заклики про відставку уряду та зміни влади в країні.

 

Важливою, на думку аналітиків Geostrategy, є також інша деталь. На цей раз циркулярний лист, яким було розповсюджено інформацію Віталя ЗАХАРЧЕНКА, було підписано виконуючим обов’язки директора Політичного департаменту Міністерства закордонних справ України В’ячеславом ЯЦЮКОМ.


На фото: В’ячеслав Яцюк

 

За інформацією Geostrategy, ця людина є дуже близькою до групи «Леоніда Кожари – Анатолія Орла», яка у своїй діяльності орієнтується на просування російських інтересів в Україні та на міжнародній арені.

В’ячеслав ЯЦЮК має вплив на вирішення кадрових питань в українському МЗС. Зокрема, він може бути одним із ініціаторів звільнення Генерального консула України в Стамбулі Богдана ЯРЕМЕНКА за його критичні висловлювання на адресу «Беркуту», який жорстоко побив українських студентів на Майдані Незалежності в Києві.

 

Такими репресивними діями близькі до міністра Леоніда КОЖАРИ люди хочуть дати чіткій сигнал усій системі дипломатичної служби України:
«покарання за непокору до режиму буде миттєве, ліберальне ставлення керівництва МЗС України до дипломатів, як було під час Помаранчевої революції 2004 року, більше не повториться».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.