ЄС: рівень корупції приголомшує

04 Feb, 2014 | |

Рівень корупції в Європі просто приголомшує і обходиться економіці ЄС щорічно у 120 млрд євро, каже Європейська комісія.

 

Єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом написала у шведській газеті Goeteborgs-Posten, що корупція підриває довіру до демократичних цінностей та осушує ресурси легальної економіки. Для своєї доповіді єврокомісар вивчала дані про корупцію у всіх 28 країнах-членах ЄС.

 

"Масштаби проблеми в Європі просто запаморочливі, хоча й Швеція - одна із країн, де це явище не є великою проблемою", - написала Мальстрьом.
Єврокомісія вперше оприлюднює такий звіт. В ньому також містяться рекомендації щодо того, як боротись із корупцією.

Пані Мальстрьом каже, що в деяких країнах схеми державних закупівель були вразливими до шахрайських дій, а в інших головною проблемою було партійне фінансування. Вона також написала, що в деяких країнах ЄС хворі повинні давати хабарі, щоб отримати належне лікування.

Доповідь також посилається на дані двох нещодавніх опитувань, які свідчать про те, що три чверті мешканців ЄС вважають, що корупція є поширеною в їхніх країнах.

Чотири із десяти опитаних компаній кажуть, що корупція заважає їм вести бізнес у Європі.

У Швеції, пише далі Мальстрьом, 18% опитаних громадян сказали, що знайомі з кимось, хто отримував хабарі. Цей середній показник по Європі становить 12%.
Незважаючи на такі результати, вона сказала, що "Швеція - одна із країн, де корупція не є великою проблемою, і інші країни ЄС повинні навчитись у шведів, боротись із цією проблемою", вказавши на роль законів щодо прозорості та відкритості.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.