ЄС: рівень корупції приголомшує

04 Feb, 2014 | |

Рівень корупції в Європі просто приголомшує і обходиться економіці ЄС щорічно у 120 млрд євро, каже Європейська комісія.

 

Єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрьом написала у шведській газеті Goeteborgs-Posten, що корупція підриває довіру до демократичних цінностей та осушує ресурси легальної економіки. Для своєї доповіді єврокомісар вивчала дані про корупцію у всіх 28 країнах-членах ЄС.

 

"Масштаби проблеми в Європі просто запаморочливі, хоча й Швеція - одна із країн, де це явище не є великою проблемою", - написала Мальстрьом.
Єврокомісія вперше оприлюднює такий звіт. В ньому також містяться рекомендації щодо того, як боротись із корупцією.

Пані Мальстрьом каже, що в деяких країнах схеми державних закупівель були вразливими до шахрайських дій, а в інших головною проблемою було партійне фінансування. Вона також написала, що в деяких країнах ЄС хворі повинні давати хабарі, щоб отримати належне лікування.

Доповідь також посилається на дані двох нещодавніх опитувань, які свідчать про те, що три чверті мешканців ЄС вважають, що корупція є поширеною в їхніх країнах.

Чотири із десяти опитаних компаній кажуть, що корупція заважає їм вести бізнес у Європі.

У Швеції, пише далі Мальстрьом, 18% опитаних громадян сказали, що знайомі з кимось, хто отримував хабарі. Цей середній показник по Європі становить 12%.
Незважаючи на такі результати, вона сказала, що "Швеція - одна із країн, де корупція не є великою проблемою, і інші країни ЄС повинні навчитись у шведів, боротись із цією проблемою", вказавши на роль законів щодо прозорості та відкритості.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.