Берлін зробив політичну ставку. На Віталія Кличка

19 Aug, 2012 | |

 Група глобальної розвідки Geostrategy розглядає проведення в Україні у жовтні 2012 року виборів до Верховної Ради лише як генеральну репетицію у підготовці до проведення президентських виборів, запланованих на 2015 рік.

 

Сьогодні існують суттєві підстави вважати, що новий український Парламент, який оберуть у жовтні цього року, не буде працювати свій повноцінний термін. Так само навряд чи політичні групи та фракції у новому законодавчому органі будуть мати можливість системно працювати над впровадженням важливих для країни внутрішніх реформ. Новий Парламент буде використовуватися основними політичними силами виключно для підготовки до проведення президентських виборів. Вже після завершення президентської кампанії у 2015 році новий/переобраний Президент України, ймовірно, прийме рішення про проведення дострокових виборів до Верховної Ради. Мета такого рішення – сформувати більшість «під себе», забезпечивши тим самим протягом принаймні двох або трьох років стабільний розвиток для власних фінансово-промислових груп та, зрештою, для держави.
 

 

Отже, сьогодні основні геополітичні гравці – Росія, Сполучені Штати Америки, Китай, окремо Німеччина, а також Європейський Союз - зацікавлені мати ефективні важелі впливу на процеси в Україні, роблять власні політичні ставки.
Експерти групи глобальної розвідки Geostrategy вважають, що нинішня картина міжнародних політичних ставок виглядає наступним чином:

 

• Росія та Китай – ставка зроблена на Партію регіонів, яка повинна сформувати стабільну парламентську більшість у новій Верховній Раді, забезпечивши тим самим прогнозований перебіг та результати президентських виборів 2015 року. Присутність на з’їзді Партії регіонів високопосадового представника Комуністичної партії Китаю та російської «Єдиної Росії» вказує на зроблені політичні ставки. Генсек Компартії Китаю Ху Дзіньтао також надіслав вітального листа на адресу учасників партійного з’їзду.

• Німеччина – ставка зроблена на партію Удар, лідером якої є Віталій Кличко. Є інформація про те, що особисто Ангела Меркель виступає за підтримку на виборах відомого в Німеччині українського боксера. У разі проходження партії Удар до українського Парламенту, нинішній Канцлер Німеччини зможе використати це під час проведення власної передвиборчої кампанії у 2013 році.
 

• Європейський Союз – з моменту ув’язнення колишньої Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко Брюссель надає їй потужну політичну та інформаційну підтримку. Отже, ймовірно, що симпатії нинішнього керівництва Євросоюзу під час парламентських виборів будуть на боці об’єднаної опозиції.
 

• США – ця країна, яка сама увійшла у фінальну фазу президентських виборів, поки що лише уважно вивчає політичне поле України. Її дії є дуже обережними, хоча лобісти з Вашингтона намагаються підштовхувати представників Адміністрації Президента США до різких заяв на захист Юлії Тимошенко. Поки що якихось преференцій щодо парламентських виборів американська сторона не висловлювала, обмежуючись загальними фразами про необхідність проведення чесних та прозорих виборів. Очевидно, що кінцева ставка на президентські вибори в Україні у 2015 року буде робитися Вашингтоном лише після проведення виборів до Верховної Ради та президентських виборів в США.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.