Казахстан: Китай візьме участь у створенні індустріального парку
Китай візьме участь у створенні індустріального парку на півдні Казахстану на території Алматинської області. Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства індустрії і нових технологій Казахстану, поширеному в п'ятницю.
Домовленість була досягнута в ході робочої поїздки виконуючого обов'язки заступника прем'єр-міністра, міністра індустрії і нових технологій Казахстану Асета Ісекешева в Китай.
У повідомленні наголошується, що в ході поїздки відбулися зустрічі Ісекешева з представниками таких китайських компаній, як AVIС, "SinoAgri", "Цінхуа", CITICGroup, CNPC, в рамках яких обговорювалися питання створення спільних підприємств в сферах виробництва калійних добрив, комплексної переробки вугілля, виробництва нафтогазового обладнання, агропромислового комплексу та взаємодії з фінансовими інститутами.
Крім того, за участю посла Казахстану в Китаї Нурлана Єрмекбаєва відбулися зустрічі із заступником прем'єра Держради КНР Чжаном Гаол, міністром комерції Гао Хучен, головою Держкомітету з розвитку і реформ Сюем Шаоші та заступником міністра транспорту - головою Державного управління залізниць Китаю Лу Дунфен.
"У ході даних зустрічей були обговорені питання активізації торговельно -економічного співробітництва. Особливу увагу було приділено питанням казахстанського експорту та досягнення до 2016 року поставленої керівниками двох держав завдання щодо доведення сумарного товарообігу до 40 мільярдів доларів", - йдеться в повідомленні.
Обговорювалися питання створення більш сприятливих умов для експорту фосфорних добрив, свинцевих акумуляторів, ферохрому, металів, вугілля, сільськогосподарської та іншої продукції .
Сторони домовилися виробити механізм вирішення проблемних питань казахстанських експортерів. Також були обговорені питання поглиблення співробітництва у сфері нових технологій і туризму.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.