ПАРЄ: Росію позбавили права голосу

10 Apr, 2014 | |

 Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію, у якій позбавила російську делегацію права голосу до кінця року. Російська делегація у повному складі на засідання ПАРЄ не з’явилася.

У тексті документу, ухваленого 10 квітня, ПАРЄ засудила анексію Криму Росією та втручання Москви у внутрішню політику України і наголосила, що ці дії Москви порушують основоположні принципи Статуту Ради Європи.

Крім того, ПАРЄ ухвалила кілька важливих поправок до тексту резолюції.

В одній з них говориться про те, що окрім позбавлення права голосу, російські депутати позбавляються права бути представленими у керівних структурах Асамблеї, а також бути членами спостережних місій ПАРЄ на виборах. В іншій ухваленій поправці до резолюції "Асамблея зберігає за собою право анулювати повноваження російської делегації, якщо вона не піде на деескалацію ситуації в Криму та не відмовиться від анексії цієї частини території України".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри