Іноземні ЗМІ: оцінка дій Росії щодо України

23 Apr, 2014 | |

Військова тактика Росії в Україні, реакція сепаратистів на криваві події у Слов'янську, плани захопників луганського управління СБУ та ймовірність американської військової допомоги Києву – теми західної преси 23 квітня.
Росія майстерно застосувала в Україні "військову тактику ХХІ-го сторіччя". На думку International New York Times, така тактика полягає в поєднанні"кібервійни", потужної пропагандистської кампанії та дій досвідчених спецпризначенців.
"Спритність, з якою росіяни діяли в Україні, – це небо і земля у порівнянні зі вбивчою артилерією, авіаударами та бойовими ракетами, що використовувалися для того, щоб відбити у сепаратистів столицю Чечні Грозний у 2000 році", - пише видання.

Втім, зазначають експерти, дієвість такої тактики не означає якісних змін у збройних силах РФ. "Ця операція дуже мало говорить нам про нинішній стан російських збройних сил. Вона стала ефективною завдяки секретним діям на основі розвідданих про слабку владу у Києві та її неспроможність дати військову відсіч", - наводить газета слова дослідника Jamestown Foundation Роджера Макдермотта.

Розміщення значних сил на українському кордоні також є частиною нової російської військової тактики, кажуть експерти.

"Кремль поки що не йде на масштабну інтервенцію в східну Україну, тож мета розміщення повітряних та сухопутних військ біля українського кордону – стримати ймовірну агресію української армії на сході та переконати США не надавати Києву суттєвої військової підтримки", - констатує International New York Times.

 

Обвинувачення зі Слов'янська

"Слава героям Донбасу" – такими словами проводжали в останню путь трьох загиблих під час недільного нападу на блокпост під Слов'янськом. Церемонію "гідності, милосердя та горя" описує Independent.

Втім, одразу після похорону місцеві мешканці повернулися до обвинувачень. "Питання, що саме сталося на блокпості біля села Билбасівка вранці на Пасху, залишаються без відповіді. Але люди у натовпі, що зібрався біля церкви, сумнівів не мають і лише затверджуються в думці, що нападниками були "фашисти" з Києва", - зазначає газета.

Агресивно поставилися місцеві проросійські активісти і до плану виконувача обов'язків президента Олександра Турчинова продовжити антитерористичну операцію в регіоні. Його заяви про вбивство сепаратистами місцевого політика Володимира Рибака вони називають спробою "ввести людей в оману".

"Весь світ бачить, як так званий уряд Турчинова вбиває мирних людей. Вони оголосили брехливе перемир'я, а потім використали "Правий сектор" для цих убивств", - цитує газета "капітана народного ополчення" на ім'я Олексій.

 

"Міні-Вудсток" луганських сепаратистів

Луганські сепаратисти не сумніваються, що "призначені" ними референдуми відбудуться за планом – 11 та 18 травня. Британська Guardian описує життя проросійських активістів у захопленій будівлі СБУ та у наметовому містечку напроти.

"Там є крамниця, що продає ікони, та будка, де показують прокремлівський російський канал Росія 24. Є і вивіска англійською: "Ні фашизму". Із аудіосистеми лунають патріотичні пісні. Все це нагадує антизахідний міні-Вудсток", - ділиться враженнями автор.

"Посадовці кажуть, що мета Москви – перетворити регіон на слабку політичну одиницю, де-факто контрольовану Росією"

 

Guardian

І озброєні активісти у будівлі СБУ, і їхні прихильники у наметовому містечку сподіваються, що 11 травня все ж таки відбудеться референдум щодо автономії Луганської області, а 18 травня – щодо незалежності регіону або його приєднання до Росії. Очікується, що саме тоді і стануть ясними подальші плани Кремля щодо східної України, зазначає газета.

Західні експерти вважають ймовірним такий варіант: Росія визнає результати референдуму 18 травня та оголошує народні республіки у Донецьку та Луганську легітимними органами влади, а також відмовляється визнавати президентські вибори 25 травня. "Посадовці кажуть, що мета Москви – перетворити регіон на слабку політичну одиницю, де-факто контрольовану Росією", - резюмує Guardian.

 

Чи буде підтримка від США?

Ймовірність американської військової підтримки для України аналізує Wall Street Journal. Стало відомо, що американці відправлять 600 військових у Польщу, Латвію, Литву та Естонію. Втім, такі масштаби не йдуть у порівняння з тим, що вимагають деякі конгресмени та партнери у східній Європі.

"Республіканці, хоча і не пропонують масштабних бойових дій, жорстко критикують адміністрацію Обами за неспроможність передбачити кроки пана Путіна та називають слабкою політику Білого Дому щодо Росії", - повідомляє видання.

Ймовірність того, що американці розмістять свої сили у Європі, досить низька, кажуть у Пентагоні. Але обіцяють розглянути можливість частіше проводити ротацію військ.

"Ці угрупування навряд чи зможуть протистояти російським силам у прямому військовому зіткненні. Але, як кажуть військові посадовці, навіть незначне перегрупування може стати стримуючим фактором для Росії", - зазначає Wall Street Journal.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.