США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

21 May, 2014 | Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради |
Уільям Дроздяк (William Drozdiak)

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

США та Німеччина повинні знайти прийнятні шляхи співпраці для того, щоб допомогти вирішенню кризи навколо України. На натомість сьогодні точки Берліну та Вашингтону на шляхи вирішення однієї з найбільш небезпечних криз новітньої історії Європи поки що не співпадають.

На думку експерта, остання чотирьохгодинна зустріч канцлера Німеччини Ангели МЕРКЕЛЬ та президента США Барака ОБАМИ, яка відбулася на початку травня цього року у Вашингтоні, продемонструвала існування певної недовіри між Вашингтоном і Берліном, у тому числі через шпигунський скандал, у результаті якого стало відомо про те, що американські спеціальні служби вели прослуховування телефонних розмов німецького канцлера.

Немає сумнівів у тому, що американське керівництво чудово розуміє чутливість і складність питання про введення Європейським Союзом економічних санкцій проти Росії. Наприклад, близько шести тисяч німецьких компаній зав’язані у своїй діяльності на російський ринок. Внаслідок введення санкцій проти Росії без роботи можуть залишитися близько 300 тисяч німців. Це усвідомлюють усі сторони.

Меркель нагадала Обамі про те, що після введення санкцій проти Ірану Німеччина вже втратила 6 мільярдів дол. США. У випадку з Росією ця цифра може бути набагато більшою. Тим більше необхідно пам’ятати про доволі сильну персональну привзяку Росії до Німеччини. За словами експерта, колишній канцлер Німеччини Герхард ШРЬОДЕР кілька тижнів тому святкував в Росії своє день народження (йому виповнилося 70 років), на якому був присутній російський президент Володимир ПУТІН та керівництво Газпрому. Кажуть, що люди з партії Меркель також були на цьому святкуванні.

Однак, відомо, що на цьому етапі Вашингтон і Берлін погодились з єдиним: вибори президента України 25 травня 2014 року повинні відбулися. Сподіваюся, що до російської сторони цей месадж було донесено. Берлін та Вашингтон намагаються переконати Путіна в тому, що перезавантаження політичної системи в Україні вигідно й самій Росії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: