США: до Перської затоки рухається американський авіаносець
США повідомили, що відправляють у Перську затоку авіаносець, на випадок, якщо ситуація в Іраку, де ісламістські бойовики беруть під контроль все нові частини країни, загостриться ще більше.
Міністр оборони США Чак Хейгл наказав, аби авіаносець "Джордж Буш", який несе десятки винищувачів, був переміщений з Аравійського моря до Перської затоки.
Іран, тим часом, заявив, що може співпрацювати зі США для боротьби із сунітськими бойовиками в Іраку.
Ісламісти вже захопили кілька іракських міст і погрожують взяти Багдад.
Бойовики-суніти з угруповання "Ісламська держава Іраку і Леванту" вважають шиїтів, які становлять більшість в Іраку, "невірними".
Сили безпеки країни, підкріплені дедалі більшою кількістю шиїтів і курдів, як виглядає, стримують просування сунітів і вже відвоювали низку міст, які раніше захопили повстанці.
Президент США Барак Обама заявив, що йому потрібно кілька днів, аби вирішити, які заходи слід вжити щодо ситуації в Іраку. Однак він наголосив, що американські війська направлені не будуть.
Авіаносець "Джордж Буш" будуть супроводжувати ракетний крейсер USS Philippine Sea і ракетний есмінець Truxtun.
Державний секретар США Джон Керрі закликав політичних лідерів Іраку відкласти в бік свої розбіжності, аби подолати наступ ісламістів.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.